|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
با تاکید بر تداوم همکاری؛
[1398/05/10]

اتحادیه اروپا از تحریم ظریف ابراز تاسف کرد  

با تاکید بر تداوم همکاری؛

اتحادیه اروپا از تحریم ظریف ابراز تاسف کرد

۱۰ مرداد ۱۳۹۸

سخنگوی اتحادیه اروپا تاکید کرد علیرغم اقدام آمریکا علیه وزیر خارجه ایران، همکاری با ظریف به عنوان بلندپایه‌ترین دیپلمات این کشور ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، «کارلوس مارتین دو گوردوئلا» سخنگوی کمیسیون اروپا،  امروز پنجشنبه با ابراز تاسف از تصمیم آمریکا مبنی بر تحریم محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، تاکید کرد: با توجه به اهمیت حفظ کانال‌های دیپلماتیک، به سهم خودمان به همکاری با ظریف به عنوان بلندپایه‌ترین دیپلمات ایران ادامه می دهیم.

گفتنی است وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه پس از ماه‌ها تهدید مداوم، ظریف را که منتقد صریح و آشکار سیاست‌های آمریکا علیه ایران است، مورد تحریم قرار داد.

«استیو منوچین» وزیر خزانه داری آمریکا متعاقب اعلام این خبر مدعی شد که ظریف دستورکار متهورانه رهبر معظم ایران را اجرا می کند و سخنگوی اصلی حکومت [ایران] در سراسر جهان است.

 وی در ادامه مدعی شد: آمریکا خطاب به حکومت ایران این پیام روشن را می فرستد مبنی بر اینکه رفتار اخیر ایران کاملاً غیرقابل پذیرش است.

به گفته یک سخنگوی وزارت خارجه ایران، اقدام واشنگتن در وضع تحریم علیه بلندپایه‌ترین دیپلمات ایرانی، امکان حل و فصل دیپلماتیک بن بست کنونی را برای همیشه از بین می برد و این باور را که آمریکائیان «خواهان گفتگو نیستند» در میان مقامات ایران تقویت می کند.


خبرگزاری مهر

Parameter:423607!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)