|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در واکنش به تصویب ساخت یک شهرک جدید:
[1398/06/27]

اتحادیه اروپا بار دیگر خواستار توقف شهرک سازی در کرانه باختری شد  

در واکنش به تصویب ساخت یک شهرک جدید:

اتحادیه اروپا بار دیگر خواستار توقف شهرک سازی در کرانه باختری شد

چهارشنبه 27 شهریور 1398

اتحادیه اروپا در واکنش به تصمیم اخیر مقامات صهیونیست برای ساخت شهرکی جدید در کرانه باختری بر توقف تمام فعالیت های شهرک سازی این رژیم و مخالفت آن با قوانین بین المللی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، اتحادیه اروپا اعلام کرد همچنان به مراقب ها و نظارت های خود در خصوص توسعه غیر قانونی شهرک های اسرائیلی از جمله اقدامات رژیم صهیونیستی برای الحاق اراضی فلسطینی و تصرف آنها ادامه می دهد.

مایا کوشیانچیچ سخنگوی فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته در بیانیه ای مطبوعاتی به موافقت مقامات اسرائیلی با پیشنهاد ساخت شهرکی جدید به نام میفوت یریهو پرداخت.

اتحادیه اروپا تاکید کرد تمام شهرک های ساخته شده در اراضی فلسطینی از جمله قدس شرقی بر اساس قوانین بین المللی غیر قانونی است.

اتحادیه اروپا مقامات رژیم صهیونیستی را به پایان دادن به طرح های شهرک سازی و نابودی شهرک های ساخته شده از سال 2001 در راستای پایبندی به تعهدات گذشته دعوت کرد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی چند روز قبل از تصمیم خود برای تثبیت حاکمیت اسرائیل بر غور اردن و شمال بحر المیت در کرانه باختری خبر داد.

رژیم صهیونیستی این مناطق را دارای اهمیت بالای امنیتی و اقتصادی دانسته و تاکید دارد برای حفاظت از حضور امنیتی خود در این مناطق در چارچوب هر گونه راه حل فلسطینی آن را حفظ خواهد کرد.

منطقه غور اردن 30 درصد اراضی اشغالی 1967 را به خود اختصاص داده و مساحت آن حدود 2400 کیلومتر مربع است و 88.3 درصد از اراضی غور اردن در منطقه «ج» واقع شده است و هم اکنون 60 درصد از آن تحت تسلط رژیم صهیونیستی قرار دارد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:430202!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)