|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/08]

اتحادیه عرب: تصمیم آمریکا در حذف نام فلسطین از میان کشورهای خاورمیانه "اقدامی خصمانه" است  

اتحادیه عرب: تصمیم آمریکا در حذف نام فلسطین از میان کشورهای خاورمیانه "اقدامی خصمانه" است

 چهارشنبه / ۶ شهریور ۱۳۹۸ 

اتحادیه عرب تصمیم وزارت خارجه آمریکا در حذف نام فلسطین از لیست مناطق خاورمیانه را اقدامی "خصمانه" توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از الیوم السابع، سعید ابو علی، معاون دبیرکل اتحادیه عرب در امور فلسطین و کشورهای عربی اشغالی در واکنش به این تصمیم آمریکا تصریح کرد: این تصمیمی مردود از نظر بیشتر کشورهایی در جهان به حساب می‌آید که حمایتشان را از حق و حقوق فلسطینیان و پایبندی‌شان به اصول قوانین بین‌المللی را اعلام کرده‌اند و کشور فلسطین را به رسمیت شناخته و با فلسطین روابط دیپلماتیک برقرار کرده‌اند؛ رویکرد این کشورها به دلیل تأکیدشان بر اصول حقوقی، عدالت، دستیابی به راهکار تشکیل دو کشور، برقراری صلح و ثبات در منطقه است، اما دولت آمریکا با این اقدامات خصمانه خود این راهکارها را نابود می‌کند.

ابو علی گفت: این اقدامات خصمانه آمریکا آنقدر که مجدداً بر جانبداری مطلق آمریکا از مواضع و سیاست‌های خصمانه اسرائیل در برابر حضور و حقوق ملت فلسطین و ملزومات تحقق صلح عادلانه، امنیت و ثبات در خارومیانه تاکید دارد، هیچگونه تاثیر واقعی یا حقوقی نخواهد داشت.

این مسئول اتحادیه عرب همچنین خاطرنشان کرد: اقدام آمریکا در حذف نام فلسطین از کشورهای خاورمیانه اقدام خصمانه تازه‌ای است که به زنجیره اقدامات خصمانه پیشین واشنگتن اضافه خواهد شد، اقداماتی که از سوی کشورهای عربی و جامعه جهانی محکوم و مردود است.

وی عنوان داشت: این اقدام واشنگتن هیچ تاثیری در عزم و اراده ملت فلسطین و رهبران آن برای تداوم پایداری و همچنین مبارزه عادلانه‌شان جهت تحقق استقلال، تکمیل ساخت کشور فلسطین با حمایت امت عربی نخواهد داشت. این اقدام خصمانه جدید آمریکا به زنجیره اقدامات خصمانه این کشور اضافه می‌شود که تهدیدی را به از بین بردن پرونده فلسطین ایجاد می‌کند. کشورهای عربی قاطعانه با این رویکرد مخالفت دارند و در محافل بین‌المللی با تصمیمات مختلف آمریکا از جمله قدس تا تلاش‌هایی برای نابودی آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی (آنروا) و اصول روند صلح مقابله می‌کنند.

پیشتر سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که حذف نام فلسطین از لیست کشورهای منطقه از سوی وزارت خارجه آمریکا یک همسویی با افکار راست افراطی اسرائیل است.

انتهای پیام

 

خبرگزاری ایسنا

Parameter:427688!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)