|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/05/22]

اتهام‌زنی نتانیاهو علیه حزب‌الله در گفت‌وگو با ماکرون  

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با رئیس جمهور فرانسه به اتهام زنی علیه حزب‌الله پرداخت و مدعی وجود تسلیحات حزب‌الله در مناطق مسکونی لبنان شد.

اتهام‌زنی نتانیاهو علیه حزب‌الله در گفت‌وگو با ماکرون

چهارشنبه 22 مرداد 1399

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با رئیس جمهور فرانسه به اتهام زنی علیه حزب‌الله پرداخت و مدعی وجود تسلیحات حزب‌الله در مناطق مسکونی لبنان شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی عصر روز سه‌شنبه از تماس تلفنی خود با «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه خبر داد.

نتانیاهو در پیامی در توئیتر نوشت: «تلفنی با امانوئل ماکرون،‌ رئیس جمهور فرانسه گفت‌وگو کردم و به وی درباره نقش رهبری این کشور در عرصه لبنان تبریک گفته و آمادگی اسرائیل برای ارائه کمک‌های انسانی به لبنان را اعلام کرده و تاکید کردم که این کمک‌ها باید به صورت مستقیم به شهروندان لبنانی ارسال شود.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه این پیام توئیتری مدعی شد: «با هدف جلوگیری از مصیبت مشابه انفجار بندر بیروت باید تمامی مواد منفجره و موشک‌هایی که حزب‌الله اقدام به ذخیره آنها در تمامی مناطق مسکونی لبنان کرده،‌ دور شود.»

نتانیاهو در ادامه ادعای خود در این تماس تلفنی گفت: «برای ماکرون توضیح دادم در صورتی که حزب‌الله فکر کند می‌تواند بحران لبنان را از طریق ایجاد بحرانی با اسرائیل حل کند،‌ اشتباه بزرگی کرده است.»

اتهامات نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه حزب‌الله لبنان در حالی مطرح می‌شود که «سید حسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان عصر جمعه (۱۷ مرداد) در سخنرانی در خصوص تحولات منطقه و تحولات این کشور بعد از انفجار بندر بیروت تاکید کرد: «این که گفته شود انفجار بیروت ناشی از مخازن تسلیحاتی و انبارهای موشکی حزب‌الله است، نهایت ظلم و جنایت در حق ماست. ما قاطعانه و با جدیت وجود هرگونه موشک یا مواد [منفجره] متعلق به ما در بندر بیروت چه در گذشته و چه در حال حاضر را تکذیب می‌کنیم». 

بر اساس آخرین آمار، تعداد تلفات انفجار مهیب سه‌شنبه گذشته در بندر بیروت به بیش از 170 کشته و بیش از 6000 مجروح رسیده است.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:460869!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)