|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/03/23]

اتیوپی: سفارتمان را به قدس منتقل نمی کنیم  

اتیوپی: سفارتمان را به قدس منتقل نمی کنیم

سه شنبه 22 خرداد 1397

الجزیره-ایرنا- دولت اتیوپی چند هفته پس از انتشار شایعاتی مبنی بر حضور سفیر این کشور در مراسم انتقال سفارت آمریکا به قدس، اعلام کرد قصد ندارد سفارتش را به این شهر منتقل کند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه المیادین، دولت اتیوپی امروز (سه شنبه) در پی حمله پلیس رژیم صهیونیستی به راهبان یک کلیسای اتیوپیایی در قدس و بازداشت آن ها به این بهانه که سازمان رادیو و تلویزیون این رژیم مالک ساختمان این کلیسا است، تهدید کرد سفیر خود را از فلسطین اشغالی فرا می خواند.
کاردار اتیوپی در فلسطین اشغالی با محکوم کردن حمله پلیس رژیم صهیونیستی به این کلیسا گفت، سفیر خواستار یافتن راه حلی فوری برای این مساله شده است.
آمریکا 24 اردیبهشت گذشته در مراسمی سفارت خود را به قدس منتقل کرد. آن زمان اخباری مبنی بر مشارکت سفیر اتیوپی در این مراسم منتشر شد اما وزارت خارجه این کشور این خبر را تکذیب کرد.
«ملس الم » سخنگوی وزارت خارجه اتیوپی اواسط آذر گذشته نیز تاکید کرده بود این کشور قصد ندارد سفارتش را به قدس منتقل کند و تصمیم رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص به آمریکایی ها مربوط است و اتیوپی موضع گیری ای همسو با اتحادیه آفریقا دارد.
جمهوری دموکراتیک فدرال اتیوپی (حبشه) با یک میلیون و 100 هزار کیلومتر مربع مساحتلإ دهمین کشور بزرگ آفریقاست و پایتخت آن آدیس آبابا است.
اتیوپی یکی از قدیمی ‌ترین کشورهای مستقل آفریقا و یکی از کهن‌ترین کشورهای جهان است که پس از ارمنستان مسیحیت را دین رسمی خود اعلام کرد.
بر اساس آخرین آمارها، بیش از 60درصد مردم این کشور مسیحی اند.
رئیس مجلس و نخست وزیر این کشور که طی یک ماه پیش انتخاب شده اند، مسلمان هستند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:347010!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)