|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/02/30]

احتمال تنبیه گروه ایسلندی مسابقات یورو ویژن به دلیل بالا بردن پرچم فلسطین در تل‌آویو  

احتمال تنبیه گروه ایسلندی مسابقات یورو ویژن به دلیل بالا بردن پرچم فلسطین در تل‌آویو

 یکشنبه 29 اردیبهشت 1398

مسئولان اتحادیه پخش رادیو و تلویزیون اروپا از احتمال تنبیه و مجازات گروه آواز ایسلندی مسابقات یورو ویژن به دلیل بالا بردن پرچم فلسطین خبر دادند.

سازمان‌دهندگان اسرائیلی مسابقه آواز یورو ویژن روز یکشنبه اعلام کردند که نمایش پرچم فلسطین توسط گروه ایسلندی می‌تواند از سوی سازمان دهندگان این رویداد با «تنبیه» همراه شود.

در جریان مسابقات فینال روز شنبه، گروه ایسلندی هاتاری، پرچم فلسطین را به اهتزاز در آورد و «نیکلاسون هانیگان» خواننده این گروه با دستان خود علامت v‌ را به نشانه پیروزی بالا برد اقدامی که با اعتراض حاضران صهیونیست در تل‌آویو مواجه شد.

هانیگان پیش از آغاز مسابقات یورویژن نیز از شهرک‌سازی صهیونیست‌ها و آپارتاید آنها در مناطق اشغالی فلسطینیان انتقاد کرده بود.

نمایش پرچم فلسطین به صور مختصر از پخش مستقیم برای 41 کشور حذف شد و به عنوان تنها اختلال در پخش این برنامه ثبت شد. البته این اقدام به سرعت با انتقاد اتحادیه پخش رادیو و تلویزیون اروپا مواجه شد.

«الداد کوبلنز» از مقامات اسرائیلی اتحادیه پخش رادیو و تلویزیون اروپا گفت: خواننده ایسلندی ظاهرا توسط اتحادیه رادیو و تلویزیون اروپا که هیچ ملاحظه‌ای در خصوص نقض قوانین نخواهد داشت، مجازات می‌شود.

سخنگوی اتحادیه رادیو و تلویزیون اروپا از هرگونه اظهار نظر در این باره خودداری کرد و گفت که موضوع تحت بررسی است.

 

العالم

Parameter:411646!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)