|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/05/21]

احتمال فرار تل‌آویو از چهارمین انتخابات؛ نتانیاهو و گانتز درباره تعویق طرح بودجه توافق کردند  

برخی منابع می‌گویند نخست‌وزیران کابینه گردشی رژیم صهیونیستی برای اجتناب از کشیده شدن فلسطین اشغالی به انتخابات سراسری جدید، توافق کردند که زمان تصویب طرح بودجه را به تعویق بیندازند.

احتمال فرار تل‌آویو از چهارمین انتخابات؛ نتانیاهو و گانتز درباره تعویق طرح بودجه توافق کردند

سه شنبه 21 مرداد 1399

برخی منابع می‌گویند نخست‌وزیران کابینه گردشی رژیم صهیونیستی برای اجتناب از کشیده شدن فلسطین اشغالی به انتخابات سراسری جدید، توافق کردند که زمان تصویب طرح بودجه را به تعویق بیندازند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که طی روزهای گذشته رسانه‌های اسرائیلی اظهار نظرهای مختلفی درباره تمایل «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای منحل کردن کابینه و برگزاری انتخابات سراسری مجدد در فلسطین اشغالی منتشر کردند، اکنون از احتمال رخ ندادن این اتفاق خبر می‌دهند.

روزنامه «هاآرتص» امروز (دوشنبه) نوشت که نتانیاهو و «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای به تعویق انداختن مهلت تصویب لایحه بودجه سال بعد، به توافق رسیده‌اند و این امر می‌تواند فلسطین اشغالی را از برگزاری چهارمین انتخابات سراسری در عرض یک سال‌ونیم اخیر نجات دهد.

پیشتر گفته بودند تداوم اختلاف نظر حزب آبی‌وسفید با حزب لیکود بر سر لایحه بودجه، باعث شده نتانیاهو جداً به فکر منحل کردن کابینه و برگزاری انتخابات زودهنگام بیفتد. حزب لیکود بودجه‌ای یک ساله و با فراگیری کمتری را پیشنهاد داده اما حزب آبی‌وسفید تاکید می‌کند لایحه بودجه باید دو ساله و مطابق با توافقات کابینه تنظیم شود.

پیش از این، مهلت نهایی برای تصویب طرح بودجه،‌ پانزدهم آگوست (بیست‌وپنجم مرداد) تعیین شده بود. در صورت تصویب نشدن بودجه در تاریخ مذکور، کنست منحل شده و فلسطین اشغالی به انتخابات جدید می‌رود.

به نوشته هاآرتص، توافق جدید لیکود و آبی‌وسفید اما مهلت تصویب لایحه بودجه را تا ۱۰۰ روز (نیمه دسامبر) به تعویق می‌اندازد تا نهایتاً بر سر یک طرح کلی برای بودجه سال بعد به نتیجه برسند و از سوی دیگر، از برگزاری انتخابات اجتناب کنند.

البته این طرح ابتدا باید روز چهارشنبه در صحن پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) به رأی گذاشته شود و در صورت تصویب شدن، اجرایی می‌شود.

یک منبع در حزب لیکود می‌گوید که اعضای پارلمانی آنها به این طرح رأی مثبت خواهند داد اما فعلا نمی‌توان تضمین کرد که سه رأی نهایی برای تصویب شدن آن را دریافت کند.

چند روز پیش، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که معتمدان گانتز و اعضای پارلمانی حزب آبی‌وسفید به دنبال تصویب طرحی هستند که مانع از حضور دوباره نتانیاهو در انتخابات سراسری آینده در فلسطین اشغالی به دلیل پرونده‌های فساد می‌شود.

پیش از آن نیز نشریه عبری‌زبان «معاریو» به نقل از مقام‌های حزب لیکود نوشت از آنجایی که به نظر می‌رسد نتانیاهو به‌شکل فزاینده‌ای آماده باطل کردن توافق کابینه ائتلافی با حزب گانتز است، لیکود نیز خود را برای برگزاری انتخابات زودهنگام آماده می‌کند.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:460839!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)