|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/10/16]

ادعاهای تکراری نتانیاهو همزمان با آغاز غنی سازی ۲۰ درصدی در ایران  

« بنیامین نتانیاهو » نخست وزیر رژیم صهیونیستی همزمان با آغاز از سرگیری تولید سوخت هسته ای ۲۰ درصد توسط سازمان انرژی اتمی ایران ادعاهای خود علیه کشورمان را تکرار کرد.

ادعاهای تکراری نتانیاهو همزمان با آغاز غنی سازی ۲۰ درصدی در ایران

سه شنبه 16 دی 1399

« بنیامین نتانیاهو » نخست وزیر رژیم صهیونیستی همزمان با آغاز از سرگیری تولید سوخت هسته ای ۲۰ درصد توسط سازمان انرژی اتمی ایران ادعاهای خود علیه کشورمان را تکرار کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز،  «نتانیاهو» امروز دوشنبه در اظهاراتی بی‌اساس ادعا کرد که هدف از سرگیری ۲۰ درصد غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران، تولید سلاح‌های هسته‌ای است و اسرائیل هرگز به تهران اجازه تولید چنین سلاح‌هایی را نخواهد داد. 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که تاکنون از پیوستن به پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای سرباز زده است، طی این اظهارات فرافکنانه مدعی شد که تصمیم ایران برای غنی سازی فقط می‌تواند به عنوان تلاشی برای ادامه اجرای هدف این کشور برای توسعه برنامه سلاح‌های هسته‌ای تفسیر شود. 

وی افزود: اسرائیل هرگز به ایران اجازه تولید سلاح هسته‌ای را نمی‌دهد. 

اظهارات نتانیاهو برای تشویش اذهان عمومی در حالی بیان می‌شود که تا کنون ۱۸۸ کشور جهان از جمله ایران پیمان‌نامه منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را امضا کرده‌اند اما رژیم صهیونیستی همراه با هند، پاکستان و  سودان جنوبی این پیمان‌نامه را نپذیرفته‌اند و کره شمالی نیز پس از نقض پیمان آمریکا در نهایت از این پیمان‌نامه خارج شد. 

بسیار مضحک است که رژیم صهیونیستی با این سابقه خشونت و اعمال سیاست‌های آپارتاید و انجام جنایات جنگی که اسناد آن در همه ارگان‌ها و سازمان‌های وابسته به سازمان ملل موجود است و کمترین ارزشی برای قطعنامه‌های سازمان ملل قائل نیست و به فعالیت تولید و انباشت سلاح‌های اتمی و سایر سلاح‌های کشتار جمعی ادامه می‌دهد،  دیگر کشورها از جمله ایران را به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای متهم میکند. 

ادعاهای امروز نتانیاهو علیه برنامه‌های صلح آمیز هسته‌ای ایرن در حالی تکرار می‌شود که تمام اقدامات تهران برای کاهش تعهدات برجامی و از سرگیری فعالیت‌های غنی‌سازی ایران در نامه‌ای از سوی رئیس جمهور کشورمان به اطلاع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رسیده است و همانگونه که «علی اکبر صالحی»  رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان ۱۳ دی ماه در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد: ایران طی نامه‌ای ‌آژانس بین المللی انرژی اتمی را برای از سرگیری  تولید سوخت ۲۰ درصد آگاه کرده است.  

وی در این برنامه در خصوص آغاز تولید سوخت ۲۰ درصد گفت: نامه‌ای به نماینده جمهوری اسلامی در وین داده‌ایم که تسلیم آژانس شود و بازرسان بیایند فک پلمپ کنند. 

 «علی ربیعی» سخنگوی دولت امروز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا از دستور رییس جمهوری برای اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها خبر داد و گفت: از ساعاتی پیش فرآیند تزریق گاز شروع شده و تا ساعاتی دیگر اولین محصول اورانیوم غنی شده UF۶ به دست خواهد آمد. 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:472040!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)