|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/03/07]

ادعای ائتلاف سعودی: حزبالله به انصارالله موشک فاتح و پهپاد داده است  

ادعای ائتلاف سعودی: حزب‌الله به انصارالله موشک فاتح و پهپاد داده است

چهارشنبه 07 خرداد 1398

سخنگوی ائتلاف متجاوز به یمن مدعی شد، حزب‌الله لبنان ، انصارالله یمن را به موشک بالستیک و پهپاد تجهیز کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی ادعا کرد، موشک‌های بالستیک انصارلله که از آن برای دفاع از خود در مقابل جنگ سعودی-اماراتی-آمریکایی استفاده می‌کند، برای منطقه خطرناک است.

بر اساس گزارش روزنامه سعودی «الحیاة»، المالکی در کنفرانسی مطبوعاتی در ریاض مدعی شد: حوثی‌ها پیش‌تر به موشک‌های ارتش یمن که بُرد آنها به 300 تا 500 کیلومتر می‌رسد، دست پیدا کرده بودند اما (اکنون) شبه‌نظامیان حزب الله لبنان، آنها را به موشک‌های فاتح و پهپاد مجهز کرده است.

وی در ادامه ادعا کرد، ائتلاف متجاوز استفاده از پهپاد برای هدف قرار دادن جبهه داخلی یمن (مناطق تحت کنترل متجاوزان) و داخل عربستان سعودی را تحمل نخواهد کرد و به هدف قرار دادن موشک‌ها، پهپادها و قایق‌های تندرو انصارالله ادامه خواهد داد.

شبکه المسیره صبح  یکشنبه هفته جاری خبر داد که یگان پهپادی ارتش موفق شده عملیات تهاجمی جدیدی با پهپاد «قاصف k2» علیه فرودگاه جازان انجام دهد. 

این چهارهمین حمله پهپادی ارتش یمن به فرودگاه جازان طی دو هفته اخیر بود و پیش‌تر نیز در عملیات‌هایی مشابه، سامانه پاتریوت و آشیانه جنگنده‌های سعودی در این فرودگاه مورد هدف قرار گرفته بود.

«محمد علی الحوثی»  رئیس کمیته عالی انقلاب یمن  تاکید کرد که ارتش یمن به دلیل بی توجهی عربستان سعودی به تلاش‌ها و طرح‌های صلح حملات پهپادی به تاسیسات این کشور را از سرگرفته است. 

 

خبرگزاری فارس

Parameter:412997!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)