|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/06/24]

ادعای مقام بحرینی از ایجاد رابطه با رژیم صهیونیستی  

 وزیر امور خارجه بحرین که کشورش با خیانت به آرمان فلسطین، روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در پیش گرفته است ادعا کرد که برقراری روابط با اسرائیل، فرصت های بهتری را برای صلح فراهم می سازد.

ادعای مقام بحرینی از ایجاد رابطه با رژیم صهیونیستی

۲۳ شهریور ۱۳۹۹

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه بحرین که کشورش با خیانت به آرمان فلسطین، روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در پیش گرفته است ادعا کرد که برقراری روابط با اسرائیل، فرصت های بهتری را برای صلح فراهم می سازد.

به گزارش عصر یکشنبه خبرگزاری بحرین، عبداللطیف بن راشد الزیانی به روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن گفت: برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل مطابق دیدگاه های ملک حمد بن عیسی آل خلیفه برای گسترش فرهنگ صلح در جهان و ادامه تلاش ها برای پایان دادن به درگیری میان فلسطینی ها و اسرائیل بر اساس ابتکار صلح عربی است.

وی بدون اشاره به خوش خدمتی حاکمان منامه به صهیونیست های غاصب ،‌مدعی شد: بحرین همواره بر موضع ثابت و همیشگی خود در قبال حقوق ملت برادر فلسطین به عنوان بالاترین اولویت های خود و نیز لزوم دستیابی ملت فلسطین به حقوق کامل و مشروع خویش، تاکید دارد.

وی افزود: حمایت بحرین از صلح با اسرائیل فرصت های بهتری را برای ملت فلسطین به منظور تشکیل یک کشور مستقل، پایدار و شکوفا فراهم می سازد.

مقام بحرینی همچنین ادعا کرد: برقراری روابط دیپلماتیک کشورش با اسرائیل، منافاتی با پایبندی بحرین به ابتکار صلح عربی و قطعنامه های بین المللی ندارد. 

 دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا شامگاه جمعه (21 شهریور) از عادی‌سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی خبر داد.  

بحرین، دومین کشور پس از امارات متحده عربی است که در روزهای اخیر روابط خود را با اسرائیل عادی می‌کند.

اگر چه منابع صهیونیستی فاش کردند که روابط میان بحرین و اسرائیل از ۲۵ سال پیش آغاز شده و مخفیانه در جریان بوده است.  

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات ۲۳ مرداد نیز با انتشار بیانیه‌ مشترکی اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی کردند.

اقدام بحرین و امارات متحده عربی برای علنی شدن روابط با رژیم صهیونیستی، محکومیت بسیاری از کشورهای اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطینی را به دنبال داشته است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

منبع:
Parameter:462620!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)