|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/08/30]

اذعان رژیم صهیونیستی به حمله هوایی جدید به سوریه  

ارتش رژیم صهیونیستی رسماً اذعان کرد، حمله جدید به نزدیکی پایتخت سوریه که طبق اعلام دمشق دو غیرنظامی بر اثر آن جان باختند، کار این رژیم بوده است.

اذعان رژیم صهیونیستی به حمله هوایی جدید به سوریه

۱۳۹۸/۸/۲۹

ارتش رژیم صهیونیستی رسماً اذعان کرد، حمله جدید به نزدیکی پایتخت سوریه که طبق اعلام دمشق دو غیرنظامی بر اثر آن جان باختند، کار این رژیم بوده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بعد از حمله هوایی بامداد امروز (چهارشنبه) به چند پایگاه مقاومت در جنوب سوریه، ارتش رژیم صهیونیستی مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

ارتش این رژیم با صدور بیانیه‌ای در صفحه توئیتر رسمی خود مدعی شد جنگنده‌های اسرائیلی نیروهای ایرانی و سوری را هدف گرفته و این حمله در واکنش به شلیک راکت توسط نیروهای ایرانی به سمت جولان اشغالی انجام شده است.

در این بیانیه ادعا شده است: «ما حملات گسترده‌ای به نیروهای ایرانی و نیروهای مسلح سوری در سوریه، در پاسخ به شلیک راکت توسط نیروهای ایرانی در شب گذشته به سمت اسرائیل انجام دادیم».

ارتش رژیم صهیونیستی با هشدار به دولت سوریه مبنی بر اینکه آنها مسئول اتفاقاتی هستند که از خاک این کشور نشأت می‌گیرد، مدعی شد: «در زمان حمله ما به اهداف ایرانی و سوریه، یک سامانه پدافند موشکی سوری شلیک کرد. در نتیجه تعدادی از آتش‌بارهای ضد هوایی سوریه نابود شد... ما به عملیات علیه نیروهای ایرانی در سوریه، تا زمانی که لازم باشد ادامه می‌دهیم».

خبرنگار شبکه تلویزیونی «کان» نیز به نقل از یک مقام صهیونیست نوشت: «به بیست هدف ایرانی حمله شد و شش سامانه ضد هوایی نیز نابود شد. این اهداف شامل موشک‌های زمین به هوا، پایگاه‌ها، انبارهای تسلیحاتی و سنگرهای نظامی هستند».


نقشه ادعایی منتشر شده صهیونیست‌ها از اهداف حمله

 

بامداد امروز بود که چند جنگنده با تجاوز به حریم سوریه، با چند راکت حومه پایتخت (دمشق) را هدف گرفتند.

یک منبع نظامی سوری به سانا گفت: «ساعت یک و بیست دقیقه بامداد امروز، نیروی هوایی اسرائیل از دو محور جولان اشغالی و مرج عیون لبنان، اطراف شهر دمشق را با تعدادی موشک هدف گرفت که پدافند هوایی ما به شکل فشرده با آن مقابله کرد و توانست موشک‌های متخاصم را رهگیری و بیشتر آن موشک‌ها را قبل از رسیدن به هدف، منهدم کند». 

خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) نیز گزارش داد دو شهروند سوری (غیرنظامی) در این حمله جان خود را از دست داده‌اند و یکی نفر زخمی شده است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

Parameter:438812!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)