|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/09/09]

اذعان نشریه صهیونیستی به دخالت آمریکاو اسراییل در ترور شهید فخری زاده  

نشریه صهیونیستی تایمز آو اسراییل اذعان کرد که آمریکا و رژیم صهیونیستی در ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته ای و دفاعی جمهوری اسلامی ایران دخالت داشته اند.

اذعان نشریه صهیونیستی به دخالت آمریکاو اسراییل در ترور شهید فخری زاده

 یکشنبه 9 آذر 1399 

نشریه صهیونیستی تایمز آو اسراییل اذعان کرد که آمریکا و رژیم صهیونیستی در ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته ای و دفاعی جمهوری اسلامی ایران دخالت داشته اند.

روزنامه صهیونیستی تایمز آوا اسراییل با انتشار مطلبی خاطرنشان کرد، با توجه به خروج ترامپ از برجام و از سرگیری برنامه غنی سازی و دیگر فعالیت های ایران، اورشلیم و واشنگتن از قرار بار دیگر علتی را برای ضربه زدن به توانمندی های این کشور پیدا کرده اند.

این نشریه صهیونیستی در ادامه آورده است: چندین دانشمند ایرانی فعال در بخش هسته ای این کشور در خلال دهه گذشته و در حملات هدفمند کشته شده اند. تهران، اسرائیل و امریکا را عامل این حملات دانسته است.
ظریف روز جمعه نوشت؛ نشانه های جدی از نقش اسرائیل در ترور یکی از برجسته ترین دانشمندان هسته ای ایران وجود دارد.
این نشریه صهیونیستی در ادامه با وقاحت لیستی از اقدامات ضد بشری و ترورهای انجام شده را مطرح و خاطرنشان کرده، در ترورهای سابق نیز مسعود علی محمدی در سال ۲۰۱۰ کشته شد. پیش از آن شهرام امیری، دانشمند هسته ای ، در ماه مه همان سال ربوده شد. مجید شهریاری و فریدون عباسی در نوامبر ۲۰۱۰ ترور شدند. درسال ۲۰۱۱ داریوش رضایی در برابر منزلش کشته شد و نشریه اشپیگل اعلام کرد این عملیات به وسیله موساد اجرا شده است.
انفجار در انبار مهمات سپاه در نوامبر ۲۰۱۱ در حاشیه تهران، به کشته شدن ۳۶ نفر از جمله ژنرال طهرانی مقدم ، مسئول برنامه های جنگ افزاری این نیرو منجر شد. در ادامه نیز ، احمدی روشن در سال ۲۰۱۲ ترور شد.
ایران در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که طرح ترور یک دانشمند دیگر را خنثی کرده است. در اوایل ماه جاری، نیویورک تایمز خبر ترور محمد المصری را در تهران منتشر کرد. ایران او را حبیب داود و استاد تاریخ لبنانی معرفی کرده بود.
هنوز معلوم نیست چه کسی این ترورها را انجام داده ولی رسانه های امریکایی در آن زمان اعلام کردند اسرائیل مخالفان ایرانی را برای انجام این حملات آموزش داده است.
شبکه CBS News درسال ۲۰۱۴ گزارش داد امریکا همزمان باتلاش اوباما برای انعقاد توافق هسته ای با تهران، اسرائیل را به توقف این ترورها متقاعد کرده است.

 

العالم

Parameter:465911!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)