|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/05/08]

اردوغان شجاعت و پایداری عهد التمیمی را به او تبریک گفت  

اردوغان شجاعت و پایداری عهد التمیمی را به او تبریک گفت

دوشنبه 08 مرداد 1397

رئیس‌جمهوری ترکیه با عهد التمیمی، دختر نوجوان فلسطینی که به همراه مادرش روز یکشنبه از زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد شد، تماس گرفته و به خاطر شجاعت و پایداری‌اش در این زندان‌ها به وی تبریک گفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، منابعی در ریاست جمهوری ترکیه اعلام کردند: رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور این کشور با عهد التمیمی به دنبال آزادی‌اش از زندان‌های رژیم صهیونیستی تماس گرفت و شجاعت، پایداری و آزادی‌اش را به وی تبریک گفت.

اردوغان تاکید کرد که ترکیه از مبارزه مشروع فلسطینی‌ها حمایت می‌کند.

عهد التمیمی نیز از اردوغان و مردم ترکیه قدردانی و تاکید کرد که آنکارا همواره از مردم فلسطین حمایت کرده است.

رژیم صهیونیستی روز یکشنبه عهد التمیمی و مادرش ناریمان را بعد از گذراندن دوره محکومیت‌شان که هشت ماه بود، آزاد کرد.

عهد التمیمی در اولین اظهارنظر خود بعد از آزادی گفت: مقاومت تا زمان پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داشت.

وی در کنفرانس مطبوعاتی در روستایش صالح نبی در غرب رام‌الله بر پایداری دختران اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

التمیمی در این کنفرانس مطبوعاتی درباره اوضاع ۲۹ دختر اسیر فلسطینی که با وی در زندان بودند، صحبت کرد و گفت: این اسرا سه پیام را به وی منتقل کردند که شامل درخواست برای وحدت ملی، حمایت از پایداری مردمی و حمایت از زنان اسیر به خاطر مبارزه آنها برای آزادی است.

عهد التمیمی بعد از اینکه ۱۵ دسامبر ۲۰۱۷ دو سرباز اسرائیلی را سیلی زد، بازداشت و در میان فلسطینی‌ها به نماد مقاومت تبدیل شد.

عهد التمیمی در کنفرانس مطبوعاتی خود تاکید کرد: تنها چیزی که در زندان موجب نگرانی وی بوده ترسش از  عقب‌ افتادن از تحصیلش بوده است اما وی و دختران اسیر دیگر در زندان به رغم تلاش مسؤولان زندان برای ممانعت از تحصیل آنها، یک دوره آموزشی را درباره حقوق بین‌الملل و حقوق بشر برگزار کرده و مقامات زندان را به چالش کشیده و زندان را به مدرسه تبدیل کردند.

وی از ساکنان نوار غزه که از ماه‌ها پیش راهپیمایی بازگشت را برگزار کرده و در برابر نیروهای رژیم صهیونیستی ایستاده‌اند، قدردانی کرد و گفت: شهر قدس همواره پایتخت کشور فلسطین بوده و خواهد بود.

عهد التمیمی در مصاحبه با اسکای نیوز نیز ابراز امیدواری کرد که همچنان بتواند صدای مردم فلسطین را به گوش جهان برساند.

مادر عهد التمیمی نیز گفت که به دخترش به خاطر اینکه می‌تواند داستان مبارزه مردم فلسطین را به گوش جهان برساند، افتخار می‌کند.

مادر عهد التمیمی تاکید کرد: آنچه موجب حفاظت از فرزندان ما می‌شود این است که مساله فلسطین را درک کنند.

وی گفت: عهد برای ایجاد روحیه مبارزه و ملی‌گرایی در میان مردم تلاش می‌کند.

عهد التمیمی تاکید کرد: تجربه اسارت، سخت بود اما من هر لحظه چیز جدیدی را از آن یاد گرفتم. من توانستم قوی بمانم و من و اسرای دیگر در زندان توانستیم با برگزاری دوره آموزشی رژیم اشغالگر اسرائیل را به چالش بکشیم.

از سوی دیگر خبرنگار الجزیره در روستای محل سکونت عهد التمیمی اعلام کرد: به رغم اینکه نیروهای رژیم صهیونیستی تلاش می‌کردند مراسم فلسطینی‌ها برای آزادی عهد التمیمی را برهم بزنند و در آن تنش ایجاد کنند اما ساکنان این روستا برای حضور در این مراسم و شنیدن سخنان این نوجوان فلسطینی به میدان شهدا در این روستا رفتند.

عهد التمیمی و مادرش به محض رسیدن به این روستا به منزل شهید عزالدین التمیمی که دو ماه پیش به ضرب گلوله رژیم صهیونیستی به شهادت رسید، و بعد از آن به زیارت قبر یاسر عرفات، رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین رفتند.

آن‌ها همچنین با محمود عباس،‌ رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کردند.

عباس تاکید کرد: عهد التمیمی الگوی مقاومت مسالمت‌آمیز مردمی و نماد مبارزه فلسطین برای رسیدن به آزادی و استقلال است.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:352003!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)