|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/02]

اروپا به محکوم کردن اقدام اسرائیل در تخریب منازل فلسطینیان بسنده کرد  

اروپا به محکوم کردن اقدام اسرائیل در تخریب منازل فلسطینیان بسنده کرد

 سه شنبه 1 مرداد 1398 

4 کشور اروپای فرانسه، انگلیس، آلمان و اسپانیا روز سه‌شنبه به محکوم کردن اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب منمازل فلسطینیان در قدس شرقی اکتفا کرد.

فرانسه، انگلیس، آلمان و اسپانیا طی بیانیه‌ای مشترک اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب منازل فلسطینیان در قدس شرقی را محکوم کردند.

در بیانیه این 4 کشور آمده است که اقدام اسرائیل در تخریب منازل فلسطینیان، اقدام خطرناکی است که مانع از دستیابی به راه‌حل دو دولت می‌شود.

فرانسه، آلمان، اسپانیا و ایتالیا در بیانیه خود با اشاره به این موضوع که منازلی که تخریب شده‌اند در دو منطقه الف و ب قرار دارند،تاکید کردند که تخریب منازل در اراضی اشغالی، مخالف قوانین انسانی بین‌المللی است.

وزارت امور خارجه ترکیه نیز روز سه‌شنبه اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب منازل فلسطینیان در قدس را محکوم کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمده است: به شدت اقداماتی که با هدف تغییر ترکیب جمعیتی در قدس است را محکوم می‌کنیم.

رژیم صهیونیستی صبح روز دوشنبه تخریب حدود 100 واحد مسکونی متعلق به فلسطینی‌ها در منطقه «وادی‌الحمص» در شهر «صور باهر» در جنوب شرق قدس اشغالی را آغاز کرد.

به گفته مقامات فلسطینی این اقدام بزرگترین عملیات تخریب از سال 1967 تاکنون است و قرار است این تخریب‌ها 225 واحد مسکونی دیگر را نیز شامل شود.

منطقه وادی‌الحمص که تحت کنترل تشکیلات خودگردان قرار دارد ماه گذشته نیز شاهد درگیری میان نظامیان رژیم صهیونیستی و جوانان فلسطینی بود که طی آن ده‌ها فلسطینی زخمی شدند.

سازمان عفو بین‌الملل نیز اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب منازل فلسطینیان را محکوم کرده و تاکید کرد که این اقدام نقض فاحش قوانین بین‌المللی است.

 

العالم

Parameter:422123!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)