|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق:
[1398/06/25]

از عربستان شکایت می کنیم/ آمریکا، اسرائیل و عربستان از نظام سیاسی ما راضی نیستند  

عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق:

از عربستان شکایت می کنیم/ آمریکا، اسرائیل و عربستان از نظام سیاسی ما راضی نیستند

یکشنبه 24 شهریور 1398

کریم علیوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در واکنش به اتهام زنی های رسانه های حاشیه خلیج فارس علیه عراق در موضوع بمباران پالایشگاه آرامکو به شدت سعودی ها را مورد انتقاد قرار داد و گفت که اگر این اتهام زنی ها رسمی شود علیه انان شکایت می کنیم.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) علیوی در گفتگو با «بغداد الیوم» گفت: محور سعودی، آمریکا و اسراییل به ضدیت با عراق معروف هستند و بویژه سعودی ها از نظام سیاسی پس از صدام در عراق راضی نیستند.

وی با اشاره به اینکه سعودی ها معروف به راه اندازی جنگ و دشمنی با بسیاری از دولتها هستند، گفت: تمامی پهپادهایی که مناطقی در عربستان را بمباران کردند همگی از یمن آمدند.

عضو کمیسیون دفاع و امنیت پارلمان عراق  با اشاره به اتهام زنی های اخیر رسانه های وابسته به سعودی ها  به عراق گفت: این امر می طلبد در صورتی که به شکل رسمی علیه بغداد اتهام زنی کنند از همه کسانی که  عراق را متهم می کنند در شورای امنیت علیه آنان اقامه دعوا شود .

وی تاکید کرد: پروژه صهیونیستی- آمریکایی- سعودی  که سعی در تخریب چهره عراق بواسطه مواضع این کشور دارد دارای اهداف متعددی است.

شبکه آمریکایی سی ان ان مدعی شده بود که عملیات بمباران پهپادها علیه دو پالایشگاه نفت شرکت آرامکو در شرق عربستان از عراق صورت گرفته است. به دنبال این اتهام زنی برخی رسانه های عربی نیز همین ادعاها را تکرار کردند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:429888!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)