|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/14]

استقبال نتانیاهو از مواضع بحرین و امارات/ تسلیم اسرائیل در برابر خواسته‌های اسرای فلسطینی  

استقبال نتانیاهو از مواضع بحرین و امارات/ تسلیم اسرائیل در برابر خواسته‌های اسرای فلسطینی

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از اظهارات مقام‌های بحرینی و امارات در محکوم کردن حملات موشکی حزب‌الله به ارتش این رژیم، استقبال کرد.

۱۲ شهریور ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رای الیوم، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، امروز- سه‌شنبه- از ادامه تلاش‌ها برای برگزاری نشست امنیتی سه‌جانبه میان تل‌آویو، مسکو و واشنگتن طی این روزها خبر داد.

کانال 13 تلویزیون اسرائیل گزارش داد، نتانیاهو طی نشست امروز کابینه اعلام کرد که «مذاکرات برای برگزاری دور دیگر نشست مشاوران امنیت ملی روسیه و ایالات متحده و مشاور امنیت داخلی اسرائیل طی هفته‌های آینده در قدس، در جریان است».

این تلویزیون به نقل از مسئولان بلندپایه، بدون ذکر نام‌شان، افزود که نتانیاهو سفرش به هند را به دلیل مشغول شدنش به آماده‌سازی مقدمات این نشست پراهمیت لغو کرده است.

روزنامه عبری‌زبان «جروزالم‌پست» نیز به نقل از مسئولان بلندپایه، بدون ذکر نام‌شان، نوشت: به نظر می‌رسد همین امر دلیل لغو سفر نتانیاهو به هند باشد.

نتانیاهو گفته است: «ما به اتخاذ تمامی تدابیر سیاسی، امنیتی، اطلاعاتی و حرفه‌ای برای رسیدن به اهداف‌مان ادامه خواهیم داد.»

بنیامین نتانیاهو همچنین از اظهارات وزیران خارجه بحرین و امارات، که اقدام تلافی‌جویانه حزب‌الله علیه رژیم صهیونیستی را محکوم کردند، استقبال کرد و مدعی شد: «حتی جهان عرب تایید می‌‌کند که( ...) ایران نه تنها اسرائیل بلکه کل منطقه را تهدید می‌کند. از بسیاری از کشورها می‌خواهم علیه تجاوز ایران آن بایستند.»

حدود 200 اسیر فلسطینی دربند زندان «ریمون»، که روز گذشته دست به اعتصاب غذا زده بودند، امروز در پی موافقت با خواسته‌هایشان، اعتصاب خود را متوقف کردند.

این اسرا خواستار برداشتن دستگاه‌های پارازیت از زندان‌ها و بهبود وضعیت اسرای زن فلسطینی در زندان «دامون» شده بودند.

«دری ابو بکر» رئیس هیات امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد که جلسات مذاکره بین نمایندگان اسرا و سازمان زندان‌های صهیونیستی مثبت بوده و در نهایت اسرا تصمیم به توقف اعتصاب غذای خود گرفتند.

انتهای پیام/

 

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:428660!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)