|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/12]

استقبال کویت از رویکرد ایران و عربستان برای حل بحران های منطقه  

استقبال کویت از رویکرد ایران و عربستان برای حل بحران های منطقه

۱۱ مهر ۱۳۹۸

تهران - ایرنا - معاون وزیر خارجه کویت در واکنش به رویکرد جدید عربستان و ایران برای حل و فصل مسالمت آمیز بحران ها در منطقه، از خوشبینی کشورش نسبت به این رویکرد بخصوص موضع جدید ولیعهد سعودی خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه روزنامه "النهار"، "خالد جارالله" معاون وزیر خارجه کویت در اولین واکنش رسمی این کشور درباره پیام های اخیر رد و بدل شده میان تهران - ریاض اعلام کرد که کویت نسبت به سخنان اخیر مقام های ایرانی و عربستانی بخصوص سخنان "محمد بن سلمان" برای حل و فصل بحران های منطقه به شکل مسالمت آمیز خوشبین است.

وی همچنین اعلام کرد که کویت آماده میزبانی هرگونه گفت و گوهای یمنی - یمنی برای حل فوری مسایل کنونی و آینده یمن است.

بن سلمان ولیعهد سعودی در گفت و گوی اخیر خود با برنامه 60 دقیقه شبکه آمریکایی "سی بی اس" گفت که در رابطه با ایران راه حل سیاسی را ترجیح می دهد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که آتش بس در یمن به گفت و گوهای سیاسی و پایان دادن به جنگ در این کشور ختم شود.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس ایران نیز در گفت و گو با شبکه "الجزیره" در واکنش به این سخنان ولیعهد سعودی، از پیشنهاد بن سلمان برای "حل مسئله از راه گفت و گو با تهران" استقبال کرد.

وی همچنین گفت که این گفت و گوها بسیاری از مشکلات امنیتی و سیاسی منطقه را حل خواهد کرد. وی کشورهای حوزه خلیج فارس را به یک ائتلاف جمعی ویژه دعوت کرد.

"محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران نیز تاکید کرد که عربستان اگر به منطقه برگردد با آغوش باز ایران مواجه خواهد شد. ما همواره گفته‌ایم با همسایگان‌مان به دنبال رسیدن به تفاهم هستیم و خواستار تنش نیستیم. اگر دولت سعودی به این نتیجه برسد که با خرید سلاح و واگذار کردن حاکمیتش به دیگران، نمی‌تواند به امنیت برسد و به سمت منطقه پیش بیاید، حتما با آغوش باز از سوی ایران مواجهه خواهد شد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:432563!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)