|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/09/20]

اسرائیل برای مقابله با روسیه و ترکیه ائتلاف تشکیل می دهد  

اسرائیل برای مقابله با روسیه و ترکیه ائتلاف تشکیل می دهد

سه شنبه 20 آذر 1397

تهران-ایرنا-منابع صهیونیستی مدعی شدند که تل آویو با هماهنگی آمریکا و برای مقابله با محور روسیه و ترکیه در منطقه تلاش دارد یک ائتلاف چهارجانبه با آمریکا،یونان و قبرس تشکیل دهد.

به نوشته روز سه شنبه روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط به نقل از شبکه صهیونیستی (کان)،چند ساعت پس از اینکه دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل از مذاکره مهم با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه خبر داد، تل‌آویو اعلام کرد، با همکاری آمریکا تلاش‌ دارد 'محور منطقه‌ای' با حضور یونان، قبرس، اسرائیل و ایالات متحده تشکیل دهد که هدف از آن مقابله با محوری است که روسیه و ترکیه در خاورمیانه و به ویژه در سوریه و قبرس هدایت می کنند.
براساس این گزارش، منابع آگاه به شبکه کان گزارش دادند که رایزنی‌هایی در سطح پیشرفته‌ای برای برگزاری دیدار چهارجانبه با مشارکت چهار طرف مذکور طی ماه‌های آتی در حال انجام است و انتظار می‌رود، در این دیدار نخست وزیران اسرائیل، یونان و قبرس و «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا مشارکت داشته باشند.
این منابع رژیم صهیونیستی مدعی شدند که هدف از این دیدار چهارجانبه حمایت آمریکا از تقویت روابط میان اسرائیل، یونان و قبرس و بررسی زمینه های همکاری میان این سه طرف و امکان اجرای مانورهای نظامی چهارجانبه در دریای مدیترانه است.
طبق گزارش کان به نقل از کارشناسان سیاسی بین المللی حضور روزافزون آمریکا در قبرس باعث نگرانی روسیه شده و پوتین پیش از این اعلام کرد که موضعگیری نظامی آمریکا در قبرس بدون پاسخ نخواهند ماند.
همچنین حضور نظامی روسیه در جنگ سوریه و نفوذ آن در این کشور بخصوص در حریم هوایی آن موضوعی است که برای اسرائیل و آمریکا یک چالش بزرگ است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:377040!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)