|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
روزنامه یدیعوت آحرونوت:
[1398/07/20]

اسرائیل در آستانه برگزاری سومین انتخابات کنست در سال جاری قرار دارد  

روزنامه یدیعوت آحرونوت:

اسرائیل در آستانه برگزاری سومین انتخابات کنست در سال جاری قرار دارد

شنبه 20 مهر 1398

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت اعلام کرد با توجه به اختلافات موجود میان احزاب سیاسی و تاکید آنها بر مواضع خود احتمال برگزاری سومین انتخابات کنست در سال جاری میلادی افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت روز گذشته به نقل از منابع سیاسی اسرائیل اعلام کرد با توجه به شکاف موجود میان احزاب سیاسی برای تشکیل دولت وحدت ملی، به احتمال زیاد سومین دور از انتخابات کنست در سال جاری میلادی برگزار خواهد شد.

این منابع تاکید کردند احزاب سیاسی قصد ندارند از شروط خود دست بردارند به ویژه حزب لیکود که کنار گذاشتن جریان راستگرا را نمی پذیرد، در مقابل حزب آبی – سفید در تلاش برای عمل به وعده انتخاباتی خود با نخست وزیری نتانیاهو به دلیل اتهامات وی به دست داشتن در پرونده های فساد مخالفت می کند.

این منبع سیاسی صهیونیست معتقد است با وجود ارائه یک طرح سیاسی از سوی لیبرمن برای جلوگیری از برگزاری انتخابات سوم و تشکیل دولت وحدت ملی اما ظاهراً پایبندی طرف های مختلف سیاسی در اسرائیل به شروط خود، تشکیل چنین کابینه ای را به امری محال تبدیل کرده است.

حزب لیکود ضمن مخالفت با این طرح، لیبرمن را به تمایل به تشکیل کابینه ای چپگرا به ریاست گانتز با حمایت احزاب عربی متهم نمود و حزب آبی – سفید نیز اعلام کرد پیشنهاد لیبرمن برای انجام مذاکرات هدفمند طراحی شده است.

لیبرمن در طرح خود پیشنهاد داده است دولتی متشکل از احزاب اسرائیل خانه ما، لیکود و آبی – سفید تشکیل شود و توافقات لازم بر خطوط کلی و بودجه های دولتی انجام شود. همچنین لیبرمن پیشنهاد داده است نتانیاهو و گانتز به صورت گردشی نخست وزیری را عهده دار شده و نتانیاهو اولین نخست وزیر دولت آینده باشد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:433727!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)