|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
پس از لغو قرار داد 500 میلیون دلاری در هفته گذشته
[1398/04/26]

اسرائیل مدعی انعقاد قرارداد جدید فروش موشک به هند شد  

پس از لغو قرار داد 500 میلیون دلاری در هفته گذشته

اسرائیل مدعی انعقاد قرارداد جدید فروش موشک به هند شد

چهارشنبه 26 تیر 1398

هنوز چند روزی از خبر لغو قرار داد 500 میلیون دلاری میان هند و رژیم اشغالگر قدس در پی شکست آزمایش‌ موشک‌های ضد تانک اسرائیلی نگذشته است که اسرائیلی ها مدعی هستند قراردادی به ارزش 50 میلیون دلار برای فروش سیستم موشکی باراک 8 با هندی ها منعقد کرده اند.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) کانال 7 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که شرکت هواپیمایی اسراییل قرار دادی به ارزش 50 میلیون دلار برای  فروش سیستم موشک های باراک 8 با نیروی دریایی هند منعقد کرده است.

برپایه این گزارش این قرار داد شامل تحویل سیستم موشکی باراک و همچنین نگهداری و قطعات یدکی است.

سیستم موشکی باراک 8 سیستم دفاعی است که نیروهای دریایی،‌زمینی و هوایی اسراییل از ان استفاده می کنند و طی همکاری مشترکی بین شرکت هواپیمایی ، وزارت جنگ اسراییل و کمیته توسعه دفاعی وزارت دفاع هند و نیروی دریایی این کشور توسعه داده شده است.

این خبر در حالی است که که 20 تیرماه جاری در پی ناموفق بودن آزمایش‌ موشک ضد تانک اسرائیلی «اسپایک»، هند قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری خرید این سلاح از شرکت رافائل را لغو کرد.

بر اساس گفته یک منبع نزدیک به تحولات درباره این قرارداد، این موشک در آزمایش‌های تابستان در چندین منطقه ناموفق بوده و سنسورهای این سلاح در شناسایی اهداف ناتوان بوده است.

پیشتر نیز گزارش شده بود که هند قراداد خرید ۳۲۱ پرتابگر، ۸۳۵۶ موشک و ۱۵ شبیه ساز را لغو کرده بود. از سوی دیگر وزارت دفاع هند نسبت به خرید مدل بومی موشک‌های هدایت شونده ضد تانک بومی این کشور ابراز تمایل کرده و قرار است تا سال ۲۰۲۰ سازمان توسعه و تحقیقات دفاعی هند نسل سوم موشک ضد تانک قابل حمل توسط انسان را توسعه دهد.

تصمیم برای لغو قرارداد ۵۰۰ میلون دلاری خرید سلاح از رژیم صهیونیستی در حالی صورت می‌گیرد که  یکی از محورهای سفر ماه سپتامبر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی به هند فروش تسلیحات نظامی بوده است. قرار بود در این سفر تامین فوری موشک‌های اسپایک و اسپایس به هند از محورهای مذاکرات باشد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:420994!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)