|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/11/19]

اسرائیل هیوم: نتانیاهو و بن‌سلمان ممکن است دیدار کنند  

منابع دیپلماتیک عربی به روزنامه‌ای صهیونیستی فاش کردند که گفت‌وگوهایی با وساطت آمریکا بین عربستان و رژیم صهیونیستی در حال انجام شدن است که ممکن است در نهایت به دیدار نتانیاهو و بن‌سلمان در قاهره یا منامه منجر شود.

اسرائیل هیوم: نتانیاهو و بن‌سلمان ممکن است دیدار کنند

شنبه 19 بهمن 1398

منابع دیپلماتیک عربی به روزنامه‌ای صهیونیستی فاش کردند که گفت‌وگوهایی با وساطت آمریکا بین عربستان و رژیم صهیونیستی در حال انجام شدن است که ممکن است در نهایت به دیدار نتانیاهو و بن‌سلمان در قاهره یا منامه منجر شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بعد از آنکه یک رسانه صهیونیستی دیروز از تلاش نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای دیدار با ولی‌عهد عربستان سعودی خبر داد، روزنامه «اسرائیل هیوم» این رژیم نیز از منابع دیپلماتیک عربی وجود این تلاش‌ها را تأیید کردند.

این روزنامه امروز جمعه (۱۸ بهمن) در مطلبی نوشت که گفت‌وگوهایی هم‌اکنون با هدف برگزاری نشست سران رژیم صهیونیستی و محمد بن سلمان در قاهره، پایتخت مصر جاری است.

منابع ادعایی این روزنامه صهیونیستی گفتند که «مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و تیم او بین اسرائیل و عربستان سعودی در این باره ماه‌هاست که میانجی‌گری می‌کنند».

منابع دیپلماتیک عرب گفته‌اند که این گفت‌وگوها بین تل‌آویو، ریاض، واشنگتن و قاهره در روزهای اخیر «بسیار فشرده» شده تا مقدمات این نشست در قاهره در هفته‌های آینده و پیش از برگزاری انتخابات نخست‌وزیر صهیونیستی (دوم مارس) برگزار شود.

بر اساس این گزارش علاوه بر حضور نتانیاهو و مقامات آمریکایی، سعودی و مصری، مقاماتی از اردن، امارات، سودان، بحرین و عمان نیز در این نشست مشارکت خواهند کرد. بحرین پیشنهاد میزبانی این نشست را داده است و احتمال دارد نتانیاهو و بن سلمان در منامه بحرین باهم دیدار کنند.

در طرف دیگر، عبداله دوم، پادشاه اردن نیز تلاش می‌کنند با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان دیدار کرده و او را برای شرکت در این نشست دعوت کند. به گفته منابع اسرائیل هیوم، اردنی‌ها پیام‌هایی از آمریکا در این خصوص دریافت کرده‌اند با این مضمون که رژیم صهیونیستی موافقت اولیه خود با حضور مقامات فلسطین در این نشست را اعلام کرده است.

بر اساس گفته این منابع، عباس و رهبران فلسطینی در مقطع کنونی ملزم به قطع روابط خود با واشنگتن و تعلیق روابط خود با صهیونیست‌ها خواهند بود و آمریکا به تشکیلات خودگردان پیام داده است که این آخرین فرصتی برای فلسطینی‌ها جهت مشارکت در تحولات دیپلماتیک منطقه خواهد بود.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا سه‌شنبه هفته گذشته در نشستی به همراه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از طرح معامله قرن خود که مدعی است برای پایان دادن به منازعه فلسطینیان و صهیونیست‌ها است، رونمایی کرد. در این طرح تحمیلی، شهر قدس به کلی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، به این رژیم واگذار شد و مقرر گردید که تنها بخش‌هایی از شرق این شهر به دولت فلسطین واگذار شود.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:452862!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)