|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/06/24]

اسپوتنیک از ائتلاف راهبردی رژیم اسرائیل و امارات از سالیان گذشته گفت  

 خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از روزنامه صهیونیستی «معاریو» گزارش داد که ائتلاف راهبردی میان رژیم اسرائیل و امارات از سال ۲۰۰۶ آغاز شد.

اسپوتنیک از ائتلاف راهبردی رژیم اسرائیل و امارات از سالیان گذشته گفت

۲۳ شهریور ۱۳۹۹

تهران- ایرنا- خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از روزنامه صهیونیستی «معاریو» گزارش داد که ائتلاف راهبردی میان رژیم اسرائیل و امارات از سال ۲۰۰۶ آغاز شد.

معاریو روز یکشنبه نوشت: ائتلاف راهبردی میان امارات و تل آویو نه با امضای توافق تاریخی صلح (اخیر) میان این دو، بلکه از سال ۲۰۰۶ و پس از حمله دوم رژیم اسرائیل به لبنان آغاز شد.

این روزنامه صهیونیستی، ائتلاف مزبور را به پیمان ناتو تشبیه کرد و افزود: این ائتلاف مخفی بود  و در حال حاضر علنی شده است.

معاریو در پایگاه اینترنتی خود علت اصلی ائتلاف راهبردی امارات و اسرائیل را مواردی از جمله، دشمنی با ایران و توافق برای مقابله با گروه تروریستی داعش، همکاری های فنی، تکنولوژیکی، پزشکی و  علمی دانست.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا  جمعه شب (۲۱ شهریور) از عادی‌سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی خبر داد. 

بحرین، دومین کشور پس از امارات متحده عربی است که در روزهای اخیر روابط خود را با تل آویو عادی می‌کند.

با این حال منابع صهیونیستی فاش کردند که روابط میان بحرین و اسرائیل از ۲۵ سال پیش آغاز شده و مخفیانه در جریان بوده است. 

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات ۲۳ مرداد نیز با انتشار بیانیه‌ مشترکی اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی کردند.

اقدام بحرین و امارات متحده عربی برای علنی شدن روابط با رژیم صهیونیستی، محکومیت بسیاری از کشورهای اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطینی را به دنبال داشته است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:462629!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)