|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/03/18]

اعتراض اتحادیه اروپا به محدودیتهای جدید رژیم تل آویو برای گردشگران اروپایی عازم فلسطین  

اعتراض اتحادیه اروپا به محدودیت‌های جدید رژیم تل آویو برای گردشگران اروپایی عازم فلسطین

شنبه 18 خرداد 1398

روزنامه صهیونیستی هاآرتض از تنش روبه گسترش در روابط رژیم اشغالگر قدس و اتحادیه اروپا درخصوص برخی موارد که در اختلاف میان آنان بر سر طرح دو دولتی یا ایجاد اسراییل یکپارچه در فلسطین نهفته است، پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از روزنامه هاآرتض این تنش در پی تصویب قوانین اداری جدیدی است که مقامات اسراییلی پیش روی فعالان اروپایی برای بازدید از کرانه باختری وضع کرده اند. این قوانین محدودیت های جدید و بیشتری را پیش روی فعالان  و گردشگران اروپایی که قصد سفر به کرانه باختری رود اردن دارند اعمال می کند.

درپی وضع قوانین محدودیتی جدید، اتحادیه اروپا از اگوست سال گذشته طی مکاتباتی از وزارت خارجه اسراییل خواسته است در این خصوص توضیحاتی ارائه کند که تا کنون وزارت خارجه اسراییل پاسخی به این مکاتبات نداده است.

هاارتض نوشت که شکایت اروپایی ها عمدتا درباره عدم تسهیل اقامت گردشگران و فعالان اروپایی در کرانه باختری و قدس از سوی طرف اسراییلی است. همچنین اروپایی ها از این موضوع شکایت دارند که چرا اسراییل اقدامات بروکراتیک فراوانی را در پاسخ به درخواست های موسسات اروپایی مبنی بر ارائه اطلاعاتی در خصوص وضعیت کرانه باختری و قدس وضع کرده است.

برپایه این گزارش از دید اروپایی ها  این اقدامات بروکراتیک در سه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

هاآرتض نوشت: مشکل دیگر بین تل آویو و بروکسل  این است که اتحادیه اروپا اقدامات اسراییل مبنی بر الحاق کرانه باختری را به رسمیت نمی شناسد و همچنان این منطقه و قدس را اراضی اشغالی می داند و از نیروی اشغالگر می خواهد که از شهروندان در این مناطق حمایت کند.

برپایه این گزارش، براین اساس اروپایی ها هیچگاه حضور و اقامت در کرانه باختری را اقامت در اراضی اسراییلی تلقی نمی کنند و به همین دلیل معتقدند که برای اقامت در این مناطق نیازی به موافقت اسراییل ندارند.

اتحادیه اروپا اعلام کرده است که اقدامات محدودیتی اسراییل علیه سه دسته از شهروندان اروپایی اعمال شده است که عبارتند از فعالان اجتماعی و سیاسی، کارکنان برخی سازمانهای اروپایی و دانشجویان.

به گزارش قدسنا اتحادیه اروپا برخلاف آمریکا که اخیرا رای به الحاق کرانه باختری به اسراییل داده است مخالف پیوستن این مناطق و همچنین قدس به اسراییل است و شهرک های یهودی نشین ساخته شده در کرانه باختری و قدس را غیر قانونی می داند و آن را مخالف و مغایر با دستور العمل این اتحادیه برای حل و فصل نهایی قضیه فلسطین یعنی طرح دو دولتی می داند. حال انکه آمریکا در دوره ترامپ مخالف طرح دو دولتی است و عملا با انتقال سفارت خود به قدس  این دو منطقه را برای اسراییل می داند امری که در تضاد با طرح دو دولتی است که تاکنون دولت های قبلی آمریکا به ان پایبند بودند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:414362!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)