|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/30]

اعتصاب غذای اسیر فلسطینی 100 روزه شد  

اعتصاب غذای اسیر فلسطینی 100 روزه شد

سه شنبه 30 مهر 1398

احمد غنام اسیر فلسطینی است که از یکصد روز پیش دراعتراض به بازداشت اداری و بدون تفهیم اتهام خود توسط رژیم صهیونیستی در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا) ، «احمد غنام» اسیر فلسطینی روز دوشنبه یکصدمین روز از اعتصاب غذای خشک خود را به همراه پنج اسیر دیگر در بند رژیم صهیونیستی سپری کرد و وضعیت سلامت آنها بسیار وخیم است.

روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی به نقل از باشگاه اسیر فلسطینی اعلام کرد غنام 42 ساله از شهرک دورا در غرب شهر الخلیل امروز یکصدمین روز از اعتصاب غذای خود را در کارزار «معده‌های خالی برابر رژیم صهیونیستی» پشت سر گذاشت.

باشگاه اسیر فلسطینی افزود: وضعیت سلامت اسیر فلسطینی به مرحله خطرناکی رسیده و اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی او را به بیمارستان کابلان منتقل کرده است و حتی خانواده‌اش از ملاقات و هر گونه تماسی با وی محروم شده‌اند. از زمانی که او اعتصاب غذای خود را اعلام کرده تحت انواع شکنجه‌ها قرار گرفته و زندانبانان او را در شرایط سخت در سلول‌های بازداشتگاه الرمله نیتسان زندانی کرده‌اند و اخیرا هم که به بیمارستان منتقل شدند.

این اسیر فلسطینی که صاحب دو فرزند است در هجدهم ژوئن 2019 توسط رژیم صهیونیستی بازداشت شده و بدون اینکه به وی اتهام خاصی وارد شود در بازداشت به سر می‌برد و حتی در دوران اعتصاب غذای او حکم بازداشت اداری وی برای دو ماه و نیم دیگر تمدید شد بدون اینکه به وضعیت سلامت او اهمیتی داده شود بخصوص که او قبلا هم به بیماری سرطان دچار شده و به دلیل داشتن نقص ایمنی باید تحت درمان باشد.

قرار است روز چهارشنبه  جلسه دادرسی در دیوان عالی رژیم صهیونیستی برگزار شود تا دادخواست ارائه شده به نام وی  در مورد بازداشت اداری وی مورد بررسی قرار بگیرد.

پنج اسیر دیگر در بند رژیم صهیونیستی هم در اعتراض به بازداشت اداری خود در اعتصاب غذا به سر می‌برند. «اسماعیل علی»، 90 روز ، «طارق قعدان»،  83 روز ، «احمد زهران »، 30 روز ،« مصعب الهندی»، 28 روز و «هبه اللبدی» که یک زن تبعه اردنی است از 28 روز پیش اعتصاب غذا کرده اند.

اسرای اعتصاب کننده با توجه به مدت زمان اعتصاب با عوارض مختلف از جمله درد شدید در بدن ، کاهش شدید وزن ، استفراغ آب  همراه با خون ، ضعف بینایی و از دست دادن هوشیاری مکرر علاوه بر تغییر رنگ بدن و کاهش  ضربان قلب روبرو شده‌اند.

بازداشت اداری یکی از انواع بازداشت‌های ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها است و این رژیم اسرای نزد خود را بدون تفهیم اتهام و محاکمه برای مدت نامعلوم و نامحدود در بازداشت نگاه می‌دارد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:435356!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)