|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/10/18]

اعزام ناو جنگی روسیه به سوریه  

روزنامه مصری الیوم روز سه شنبه از اعزام ناو جنگی مارشال اوستینوف روسیه به سواحل سوریه در دریای مدیترانه خبر داد.

اعزام ناو جنگی روسیه به سوریه

۱۷ دی ۱۳۹۸

تهران – ایرنا – روزنامه مصری الیوم روز سه شنبه از اعزام ناو جنگی مارشال اوستینوف روسیه به سواحل سوریه در دریای مدیترانه خبر داد.

این روزنامه با اعلام این خبر مدعی شد که این تصمیم مسکو پس از نگرانی از افزایش درگیری های احتمالی در منطقه بین آمریکا و ایران در پی ترور قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس توسط نیروی هوایی آمریکا اتخاذ شد. 
سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸  نفر دیگر بامداد روز جمعه (۱۳ دی) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.
روزنامه الیوم ادامه داد: ناو جنگی روسیه از تنگه بسفور و داردانل عبور کرد و وارد آب های مدیترانه شد و در مسیر سوریه در حال حرکت است. 
به نوشته این روزنامه اعزام این ناو جنگی بدون برنامه ریزی قبلی است. 
مارشال اوستینوف که قدرت شلیک موشک های بزرگ و سنگین را دارد به مجموعه ناوگان جنگی روسیه در شرق مدیترانه اضافه می شود و همراه با زیردریایی های این کشور در بندر طرطوس و پایگاه حمیمیم در غرب سوریه، وضعیت هوایی و دریایی را زیر نظر می گیرد.

روسیه دارای یک پایگاه دریایی در بندر طرطوس سوریه است و پایگاه حمیمیم نیز در 5 سال گذشته به خاطر فعالیت های تروریست های مورد حمایت غرب و امریکا در سوریه ایجاد شده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:451448!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)