|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
رئیس مجلس ملی افغانستان در دومین کنفرانس مبارزه با تروریسم:
[1397/09/17]

افزایش فعالیت تروریست‌ها در افغانستان علیرغم حضور نظامیان خارجی/ تأکید بر همگرایی منطقه‌ای برای مبارزه با تروریسم  

رئیس مجلس ملی افغانستان در دومین کنفرانس مبارزه با تروریسم:

افزایش فعالیت تروریست‌ها در افغانستان علیرغم حضور نظامیان خارجی/ تأکید بر همگرایی منطقه‌ای برای مبارزه با تروریسم

شنبه 17 آذر 1397

رئیس مجلس ملی افغانستان بر ضرورت همگرایی و همکاری کشورهای منطقه برای مبارزه با تروریسم تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس ملی افغانستان صبح امروز (شنبه، 17 آذر ماه) در دومین کنفرانس رؤسای مجالس 6 کشور آسیایی پیرامون چالش‌های تروریسم و ارتباطات درون منطقه‌ای گفت: افغانستان تنها کشوری است که در دو دهه اخیر جولانگاه تروریست‌های داخلی و خارجی بوده و در این رابطه بیشترین آسیب را دیده است، از طرف دیگر متأسفانه علیرغم حضور نیروهای نظامی خارجی، تروریست‌ها بیشتر در کشور ما فعال بوده‌اند.

وی با اشاره به حضور فعال تروریست‌ها در افغانستان و عدم همکاری کشورهای منطقه گفت: متأسفانه کشورهای منطقه نتوانستند نقش خود را در این رابطه ایفا کنند. از طرف دیگر در حالی که منطقه ما موقعیت ژئوپلتیک از نظر سیاسی و اقتصادی دارد، قطعاً با همکاری همه جانبه کشورها می‌توان به توسعه و پیشرفت دست یافت و همه کشورها را به رشد اقتصادی و اجتماعی برساند.

ابراهیمی با بیان اینکه خشونت و ناامنی برگرفته از اقدامات تروریستی، آسایش و آرامش را از مردم ما سلب کرده است، گفت: این مسئله قطعاً ثبات و توسعه را از بین می‌برد. از طرف دیگر به طور حتم برگزاری نشست‌هایی مانند کنفرانس مبارزه با تروریسم می‌تواند به توسعه روابط کشورهای مذکور و تقویت همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بینجامد البته 6 کشور از روابط قابل قبولی برخوردار بوده و منافع مشترکی دارند؛ حال عامل اصلی این حرکت پارلمان‌ها گسترش روابط و همچنین روش مبارزه با چالش‌ها به ویژه معضل تروریسم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس مجلس ملی افغانستان با بیان اینکه ترورسیم چالش اساسی برای روابط منطقه‌ای است، گفت: باید در این رابطه راهکارهای مناسبی پیش‌بینی شود تا عوامل رشد و فعالیت تروریست‌ها شناسایی و با تصویب قوانین در مجالس زمینه مبارزه با آنها فراهم شود؛ از طرف دیگر تقویت روابط منطقه‌ای لازمه مبارزه با تروریسم است.

وی گفت: در پایان باید از تلاش‌ها و اقدامات جمهوری اسلامی در میزبانی اجلاس مبارزه با تروریسم تشکر کنیم.

 

خبرگزاری خانه ملت

Parameter:366773!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)