|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/10/30]

افزایش ۴۰۰ درصدی شکنجه اسرای فلسطینی  

رئیس بخش پژوهش‌ها در کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی از افزایش ۴۰۰ درصدی شکنجه اسرا در زندان‌های رژیم صهیونیستی طی چهار سال اخیر خبر داد.

افزایش ۴۰۰ درصدی شکنجه اسرای فلسطینی

دوشنبه 30 دی 1398

رئیس بخش پژوهش‌ها در کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی از افزایش ۴۰۰ درصدی شکنجه اسرا در زندان‌های رژیم صهیونیستی طی چهار سال اخیر خبر داد.

العالم - فلسطین اشغالی

سازمان حقوق بشری «الضمیر» ویژه رسیدگی به امور اسرا هفته جاری تصاویری را از اسیر فلسطینی «ولید حناتشه» منتشر کرد که آثار شکنجه در زندان بر روی بدن وی را به وضوح نشان می‌داد. این موضوع با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد.

در همین زمینه «عبدالناصر فروانه» رئیس بخش پژوهش‌ها در کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی به روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی» گفت: «افسران اطلاعاتی اسرائیلی طی چهار سال گذشته شکنجه سازمان‌دهی شده علیه اسرا را تشدید کرده‌اند».

فروانه ادامه داد: «استفاده از ضرب و شتم شدید و روش‌های منافی قانون بین‌الملل طی بازجویی در چهار سال گذشته ۴۰۰ درصد افزایش داشته است... (رژیم) اشغالگر میان استفاده از این روش‌ها که از جمله آنها تعرض جنسی علیه تمام اسرا چه کودکان، چه زنان، چه جوانان یا سالمندان است، تفاوتی قائل نیست».

وی افزود: «کدام اسیر فلسطینی است که از سال ۱۹۶۷ بازداشت شده باشد اما به یکی از روش‌های رژیم صهیونیستی شکنجه نشده باشد؟‌ دادگاه‌های این رژیم با اینکه می‌‎دانند اعترافات مذکور تحت تهدید و شکنجه‌های خلاف قانون بین‌الملل گرفته شده، اما باز هم از این اعترافات برای محکوم کردن اسرا استفاده می‌کنند.»

فروانه در اشاره به عکس‎های اسیر ولید حنانشه گفت، این تنها یک نمونه از ده‌ها نمونه اسیر فلسطینی است که بر روی بدن آنها آثار شکنجه رژیم صهیونیستی باقی مانده است. صدها اسیر به دلیل شکنجه در هنگام بازداشت همچنان از معلولیت‌های جسمی یا بیماری‌ها روانی رنج می‌برند.

خانواده اسیر حناتشه اعلام کرده‌اند، آثار شکنجه نتیجه چهل و پنج روز بازجویی نظامی از این اسیر در مرکز بازجویی «مسکوبیه» است که جنایات رژیم صهیونیستی را برای جهان آشکار می‌کند.

همسر این اسیر فلسطینی اعلام کرد، رژیم صهیونیستی از روش‌های زیادی برای شکنجه همسرش استفاده کرده است؛ در یک مرتبه این اسیر را در اتاقی مقابل اتاقی که دختر بازداشت شده‌اش «میس» در آن بوده‌، نشانده‌اند تا اهرم فشاری بر او باشد. همچنین برای اسیر حناتشه فیلم یورش ارتش رژیم صهیونیستی به منزلش در رام‌الله با هدف تخریب آن را به صورت زنده پخش کرده‌اند.

بر اساس گزارش‎ها، تعدادی اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی بیش از شش هزار نفر است و در میان آنها چهل زن و حدود دویست وپنجاه کودک وجود دارند.

 

العالم

Parameter:451966!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)