|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/06/24]

افشاگری الجزیره در مورد فشارهای برخی کشورهای عربی بر مقاومت فلسطین  

شبکه الجزیره جزئیات ائتلاف امنیتی و نظامی بین رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی در رابطه با اوضاع غزه و اعمال فشار شدید بر مقاومت فلسطین را فاش کرد.
 

افشاگری الجزیره در مورد فشارهای برخی کشورهای عربی بر مقاومت فلسطین

دوشنبه 24 شهریور 1399

شبکه الجزیره جزئیات ائتلاف امنیتی و نظامی بین رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی در رابطه با اوضاع غزه و اعمال فشار شدید بر مقاومت فلسطین را فاش کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، تامر مسحال مجری برنامه "ما خفی اعظم" که از شبکه الجزیره پخش می‌شود، دیدارها و گفتگوهایی ویژه با برخی طرف‌ها در رابطه با پشت پرده فشارها بر مقاومت فلسطین در غزه به منظور خلع سلاح و قطع هرگونه راه امدادرسانی به آن در سایه موج گسترده عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در منطقه و تلاش‌ها برای اجرای طرح صلح ترامپ موسوم به معامله قرن داشته است.
مسحال توانسته برای اولین بار به اطلاعات و تصاویری در مورد سلاح مقاومت در غزه و توسعه آن به رغم 14 سال محاصره همه جانبه دست یابد.
این گزارش شامگاه یکشنبه 13 سپتامبر تحت عنوان "معامله و سلاح" از شبکه الجزیره پخش شد.
در بخشی از این گزارش می‌بینیم که گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس از تجهیزات به جا مانده ارتش رژیم صهیونیستی در جریان جنگ سال 2014 علیه غزه، برای ساخت موشک‌هایی استفاده کرده که بعدا با آن در سال 2019 اراضی اشغالی را هدف قرار داد.
یکی از فرماندهان قسام در این باره تاکید کرد: در یک دقیقه و به طور همزمان در ماه می سال 2019 م، 78 موشک به سمت عسقلان و اطراف آن شلیک کردیم.
این گزارش همچنین فاش کرده است که گردان‌های قسام دو کشتی جنگی انگلیسی را که حدود 100 سال پیش در نزدیکی سواحل غزه غرق شده بود و حامل صدها موشک بود، پیدا کرده است.
قسام اعلام کرده که به صدها موشک در داخل این دو کشتی دست یافته و توانسته دوباره آن‌ها را بکارگرفته و برای ساخت موشک و کلاهک‌های جنگی از آن استفاده کند.
«ابو ابراهیم» یکی از فرماندهان یگان موشکی قسام در این گزارش در رابطه با حمایت‌های ایران تاکید کرد که موشک‌های زیادی از جمله موشک‌های کورنت و فجر از ایران به دست ما رسید و سوریه و سودان نقش مهمی در این زمینه داشتند.
در بخشی از این گزارش اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در جریان مصاحبه‌ای فاش می‌کند که دولت کنونی آمریکا در زمان رونمایی از معامله قرن درصدد برقراری روابطی با حماس بوده است.
هنیه تاکید کرد که جنبش متبوعش پیشنهاد دفتر جرد کوشنر داماد و مشاور ترامپ به وساطت برخی طرف‌های دیگر جهت مذاکره حماس با رژیم صهیونیستی را نپذیرفته است.
وی تصریح کرد که حماس قاطعانه با هرگونه مذاکره‌ای بر سر سلاح مقاومت مخالفت کرده است.
در این برنامه فاش شد که پایگاه برنیس مصر که ژانویه گذشته با حمایت امارات و هماهنگی و همکاری رژیم صهیونیستی افتتاح شد، در حقیقت با هدف توقف هرگونه کمک‌رسانی به غزه افتتاح شده است.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:462678!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)