|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
وقتی صهیونیست‎ها از آزادی بیان در موزه یهودیان برلین نیز به ستوه می آیند؛
[1397/09/18]

افشای ماجرای نامه هفت صفحه‌ای نتانیاهو به صدر اعظم آلمان  

وقتی صهیونیست‎ها از آزادی بیان در موزه یهودیان برلین نیز به ستوه می آیند؛

افشای ماجرای نامه هفت صفحه‌ای نتانیاهو به صدر اعظم آلمان

یکشنبه 18 آذر 1397

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ارسال نامه‌ای به آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان از وی خواسته است که حمایت مالی از موزه یهودیان در برلین را متوقف کند.

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری عرب ۴۸ ، دفتر نخست  وزیر رژیم صهیونیستی با ارسال نامه‌ای به آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان از وی خواسته است که حمایت مالی از موزه یهودیان در برلین را متوقف کند.

 در این نامه نتانیاهو مدعی شده که در این موزه نمایشگاهی درباره قدس برگزار شده که در حال ترویج نگاه اسلامی-فلسطینی به این شهر است.

روزنامه یدیعوت آحارونوت با اشاره به نامه ۷ صفحه ای نتانیاهو که به طور مستقیم به دفتر مرکل ارسال شده، گزارش داد: در این نامه آمده است که ۱۲ سازمان غیر دولتی در برگزاری این نمایشگاه شرکت داشته‌اند و برخی از آنها در فعالیت‌های علیه اسرائیل و حمایت گرانه از جنبش BDS دخالت داشته اند.

 همچنین برخی دیگر از این گروه های مردم نهاد از فعالان تحریم و گروه هایی هستند که مخالف نگاه رژیم صهیونیستی هستند و اسرائیل را یک رژیم آپارتایدی می دانند.

در همین راستا روزنامه چپ‌گرای تاتس آلمان گزارش داد: سخنگوی دولت آلمان برقراری رایزنی میان تل آویو و برلین در ارتباط با حمایت از سازمان‌های غیردولتی را تایید کرده است.

موزه یهودیان در برلین نیز در واکنش به نامه نتانیاهو به مرکل تاکید کرده است: گفتگوی باز و با نگاه آزاد درباره مسائل مختلف که در آن نگاه منتقدان نیز مطرح می‌شود، برای ایجاد نگاه واقع بینانه به یک موضوع  ضرورت دارد.

 این در حالی است که دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نامه به صدر اعظم آلمان تاکید کرده است که این گروه‌ها و جمعیت‌های فلسطینی و اسرائیلی تلاش دارند سربازان اسرائیلی را به عنوان جنایتکاران جنگی معرفی کنند و از گروه‌های فلسطینی حمایت کرده و جهان را به تحریم اسرائیل وادارند.

 

خبرگزاری قدس(قدسنا)

Parameter:366950!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)