|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/06/28]

افشای پیشینه ۲۶ساله روابط امارات و رژیم صهیونیستی  

جرمی ایساخاروف سفیر فلسطین اشغالی در آلمان روز پنجشنبه از ۲۶ سال رابطه پنهانی با امارات و یوسف العتیبه سفیر این کشور در واشنگتن پرده برداشت.

افشای پیشینه ۲۶ساله روابط امارات و رژیم صهیونیستی

۲۷ شهریور ۱۳۹۹

تهران-ایرنا- جرمی ایساخاروف سفیر فلسطین اشغالی در آلمان روز پنجشنبه از ۲۶ سال رابطه پنهانی با امارات و یوسف العتیبه سفیر این کشور در واشنگتن پرده برداشت.

به گزارش روزنامه «تایمز اسرائیل»،‌ ایساخاروف نخستین دیپلمات اسرائیلی است که ۲۶ سال قبل با العتیبه سفیر امارات در آمریکا دیدار کرده است.

این روزنامه به نقل از ایساخاروف نوشت: یوسف العتیبه را سال‌های سال است که می‌شناسد. 

سفیر اسرائیل در آلمان در ادامه از اینکه روابط تل‌آویو با امارات بعد از ۲۶ سال مخفی‌کاری،‌ علنی و رسمی شده ابراز خوشحالی کرد و گفت:‌ در طول این سال‌ها دوستی شخصی ما بیشتر شد و این دوستی بر پایه اعتماد و صداقت دوجانبه استوار بوده است.

سه‌شنبه گذشته ایساخاروف نخستین بار با العتیبه علنی دیدار کرد. آن‌ها در کاخ سفید و در مراسم امضای توافق عادی‌سازی روابط با هم عکس سلفی گرفتند.

 توافق سازش که از آن به عنوان «توافق خیانت» یاد شده شامگاه سه‌شنبه (به وقت تهران) میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست ها آشکار و رسمی کردند.

به دنبال آغاز روابط رسمی میان ابوظبی با تل‌آویو، تماس‌ها و دیدارهای زیادی در روزهای اخیر میان دو طرف انجام شد که واکنش شدید مردم برخی کشورهای منطقه از جمله فلسطینی‌ها را به دنبال داشته است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

منبع:
Parameter:462927!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)