|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/12/28]

اقدام یهودی سازی دیگر از سوی رژیم صهیونیستی در جنوب شرقی قدس  

مقامات رژیم صهیونسیتی ساخت دیوار بتنی در جنوب شرقی شهر قدس را با هدف ایجاد خیابانی برای متصل کردن شهرک‌های اسرائیلی آغاز کردند.

اقدام یهودی سازی دیگر از سوی رژیم صهیونیستی در جنوب شرقی قدس

 سه‌شنبه / ۲۷ اسفند ۱۳۹۸

مقامات رژیم صهیونسیتی ساخت دیوار بتنی در جنوب شرقی شهر قدس را با هدف ایجاد خیابانی برای متصل کردن شهرک‌های اسرائیلی آغاز کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، راسم عبیدات، فعال و تحلیلگر سیاسی از منطقه «جبل المکبر» خاطرنشان کرد: بلدوزرهای متعلق به صهیونیست‌ها در منطقه جبل المکبر، ساخت این دیوار نژادپرستانه را آغاز کرده‌اند.

عبیدات در ادامه افزود: این دیوار زمینه ساز اتصال شهرک‌های «گیلو»، «جفعات همتوس» و «هار حوماه» واقع در جنوب شهر قدس است و آنها را از شهر بیت لحم و جنوب کرانه باختری جدا می‌کند.

وی همچنین تصریح کرد: این اقدام شهرک‌های داخل این دیوار را به شهرک‌های واقع در پشت این دیوار متصل می‌کند و در چارچوب یهودی سازی شهر قدس و قرار دادن این شهر به عنوان پایتخت این دولت اشغالگر صورت می‌گیرد.

این تحلیل‌گر سیاسی افزود: صهیونیست‌ها می‌خواهند که از طرح به اصطلاح صلح آمریکا موسوم به «معامله قرن» سوءاستفاده سیاسی کنند و در نتیجه الحاق بخش وسیعی از فلسطین با جمعیت کمتر را قانونی جلوه دهند.

فلسطینیان با طرح معامله قرن که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از آن در ماه ژانویه گذشته رونمایی کرد، مخالفند و می‌گویند که قدس شرقی که اسرائیل در سال ۱۹۶۷ آن را اشغال کرد، پایتخت آینده فلسطین است.

در پی اعلام طرح معامله قرن آمریکا، رژیم صهیونیستی اقداماتی را در راستای گسترش دامنه شهرک‌سازی‌ها در خاک فلسطین اشغالی اتخاذ کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا سه‌شنبه ۲۸ ژانویه، با حضور بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی طرح معامله قرن را اعلام کرد؛ طرحی که به گفته نتانیاهو پنج مورد از مطالبات اصلی این رژیم یعنی به "رسمیت شناخته شدن اسرائیل به عنوان کشور یهود" توسط فلسطینیان،‌ کنترل امنیتی بر رود اردن و ترسیم مرزها، خلع سلاح غزه و توقف عملیات حماس، حل مشکلات آوارگان خارج از اراضی اشغالی، "ابقای حاکمیت" رژیم صهیونیستی بر قدس اشغالی و تضمین گشودن اماکن مذهبی به روی همگان را محقق می‌کند.

انتهای پیام

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

منبع:
Parameter:454144!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)