|
|
0.0 (0)
[1399/03/30]

الاخبار لبنان: هدف از تحریم «سزار» آمریکا علیه سوریه، محاصره مقاومت است  

یک روزنامه لبنانی نوشت، دولت آمریکا تلاش دارد با اجرای تحریم «سزار» دمشق را به سازش با گروههای تروریستی و دوری از جبهه مقاومت وا دارد.

الاخبار لبنان: هدف از تحریم «سزار» آمریکا علیه سوریه، محاصره مقاومت است

۱۳۹۹/۳/۲۹

یک روزنامه لبنانی نوشت، دولت آمریکا تلاش دارد با اجرای تحریم «سزار» دمشق را به سازش با گروههای تروریستی و دوری از جبهه مقاومت وا دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، قانون تحریمی آمریکا موسوم به‌ «سزار» از روز گذشته (چهارشنبه) علیه سوریه وارد فاز اجرایی شد و روزنامه الاخبار لبنان در گزارشی یکی از اهداف این تحریم‌ها را «محاصره مقاومت» در منطقه عنوان کرد.

به نوشته این روزنامه، با اجرایی شدن این تحریم‌ها، تمامی کشورهای مرتبط با سوریه از جمله آمریکا، روسیه، ایران، چین و لبنان به اظهار نظر در این خصوص پرداختند و مواضع دو سوی ماجرا نشان از این دارد که در آینده باید منتظر دو طرح سیاسی و میدانی مختلف در منطقه باشیم.

بنابراین گزارش، آمریکایی‌ها از طریق تحریم «سزار» در پی تحمیل قواعد جدیدی در تنش‌های منطقه‌ای هستند تا شاید توازن قوایی که اکنون علیه آمریکا در منطقه وجود دارد از میان رفته و سال‌ها بحران‌سازی در سوریه که به نتایج مطلوب واشنگتن نرسیده، به هدف خود برسد. آمریکا با اجرای تحریم‌های شدید سعی دارد تا قدرت مرکزی در سوریه را در هم شکسته و با سلاح «گرسنگی» به زانو در آورد.

در این مسیر، واشنگتن دست به تهدید همپیمانان عرب سوریه از جمله اماراتی‌ها نیز زده و این نشان می‌دهد که آمریکا خود را آماده سطوح بالاتری از تنش کرده است (+). در آن سوی ماجرا سوریه و همپیمان منطقه‌‌ای و جهانی‌اش برای شکست این طرح آمریکا نیز در کنار یکدیگر هستند.

از سوی دیگر دولت آمریکا با اجرای تحریم «سزار» در پی تغییر موضع سیاسی دولت سوریه و دور کردن دمشق از محور مقاومت است تا حکومت سوریه با تروریست‌هایی که کشور را به نابودی کشاندند از در صلح و سازش در آید. «سزار» تقابل جدیدی است که آمریکا به وسیله آن در پی ضربه به محور مقاومت در سوریه، لبنان و عراق است و از این رو با مقاومت همه جانبه جبهه مقاومت مواجه خواهد شد؛ سخنی که در کلام سید حسن نصرالله جاری شد و وی در سخنان سه شنبه شب خودبا بیان اینکه تلاش می‌شود مردم را در دوراهی مقاومت و غذا قرار دهند؛ تأکید کرد: «از سلاحمان دفاع کرده و با شما می‌جنگیم.»

کنگره آمریکا در تاریخ ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۸طرح تحریم‌های خود علیه سوریه معروف به قانون «سزار» را به تصویب رساند. مرحله اول تحریم‌ها از روز چهارشنبه (۱۷ ژوئن) اجرایی شد. این قانون به دنبال اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه دولت سوریه و متحدان آن و شرکت‌ها و مؤسسات مرتبط با این کشور است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

Parameter:458644!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)