|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/12/19]

امارات بر لزوم بازگشت سوریه به اتحادیه عرب تاکید کرد  

وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین المللی امارات بر لزوم بازگشت سوریه به اتحادیه عرب تاکید کرد و گفت: بازگشت دمشق به محیط عربی خود ضروری است.

امارات بر لزوم بازگشت سوریه به اتحادیه عرب تاکید کرد

 سه شنبه 19 اسفند 1399

وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین المللی امارات بر لزوم بازگشت سوریه به اتحادیه عرب تاکید کرد و گفت: بازگشت دمشق به محیط عربی خود ضروری است.

به گزارش ایرنا، « عبدالله بن زاید آل نهیان » وزیر امور خارجه امارات امروز ( سه شنبه ) در کنفرانس خبری مشترک با « سرگئی لاوروف » همتای روسی خود بازگشت سوریه به اتحادیه عرب را مهم دانست و افزود: اختلافات بازدارنده ای بین طرف های مختلف وجود دارد و امکان ندارد بدون تلاش سوریه به محیط بومی خود بازگردد و این مهم به تلاش دمشق و کشورهای عضو اتحادیه عرب نیاز دارد.  

وی گفت: باید زمینه هایی وجود داشته باشد تا درهای همکاری مشترک با سوریه را باز کند اما امروز قانون سزار کار را دشوار می کند."

اتحادیه عرب با اخراج سوریه در سال اول بحران این کشور (۲۰۱۱ میلادی) به عنوان یکی از شش کشور بنیانگذار این اتحادیه در سال ۱۹۴۵ و سپردن کرسی آن به گروه های تروریستی برای مدت کوتاهی ، سابقه و چهره نفرت انگیزی از این اتحادیه ترسیم کرد.

عبدالله بن زاید آل نهیان در ادامه  هدف روابط امارات و روسیه را ایجاد آینده ای بهتر برای همه دانست و افزود: روابط ابوظبی و مسکو یک رابطه پایدار است و از چندین جنبه شاهد تحول چشمگیری بوده است.

وی افزوود: ما با طرف روسی درباره عواقب افراط گرایی و خشونت تبادل نظر کردیم و روابط امارات با روسیه در همه زمینه ها برای خلق آینده ای بهتر برای همه پیشرفت داشته است.  

به گفته وی ۸۰۰ هزار روس در سال ۲۰۱۸ از امارات بازدید کردند و ۱۷ هزار شهروند روسی، امارات را کشور دوم خود می دانند.

وزیر امور خارجه روسیه نیز با اشاره به اینکه گفت و گوهای مهمی را با ولیعهد ، وزیر دفاع و وزیر امور خارجه امارات انجام داده است، گفت: ما درباره موضوعات منطقه ای و خاورمیانه گفت و گو کردیم و برای ایجاد طرح های جدید با امارات کار خواهیم کرد.

« سرگئی لاوروف » در این کنفرانس خبری همچنین به موضوع فلسطین اشاره کرد و گفت: 💢به دنبال همکاری و کمک به گفت و گوها بین فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی هستیم.  

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه از روز گذشته سفر پنج خود به کشورهای امارات متحده عربی، عربستان سعودی و قطر را آغاز کرد و وزارت امورخارجه روسیه تقویت همکاری های تجاری این کشور با امارات متحده عربی، عربستان سعودی و قطر، رایزنی درباره ثبات خلیج فارس و حل بحران های خاورمیانه و شمال آفریقا را از مهمترین محورهای این سفر اعلام کرده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:480106!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)