|
|
0.0 (0)
[1397/03/19]

امامان جمعه: روز قدس، تجلی حمایت از مظلومان جهان است  

امامان جمعه: روز قدس، تجلی حمایت از مظلومان جهان است

تاریخ خبر: 1397/03/18 

استانها- ایرنا- امامان جمعه سراسر کشور، روز قدس را تجلی حمایت از مظلومان جهان دانستند و تاکید کردند که قدس قلب تپنده جهان اسلام بوده و حضور باشکوه مردم در راهپیمایی این روز نشان داد که فلسطین همچنان مساله اول جهان اسلام است.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از مراکز استانها، نمایندگان ولی فقیه در استانها محور خطبه های نماز جمعه امروز 18خردادماه خود را به موضوع برگزاری باشکوه راهپیمایی روز قدس پرداختند و تاکید کردند که روز جهانی قدس وحدت مسلمانان جهان را تقویت کرده و آنان را برای رسیدن به یک هدف مشترک در کنار هم قرار داده است.
آنان افزودند: امام راحل با حکمت، روشن بینی و دوراندیشی که داشتند جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کردند و روز قدس، روز حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اظهار تنفر از اسراییل غاصب است.
«حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شانزدهم مرداد سال 1358 هجری خورشیدی مصادف با سیزدهم رمضان 1399 هجری قمری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال را به عنوان روز قدس تعیین کردند و آن را روز حیات اسلام نامیدند.
تا امروز، هر ساله نه فقط ایرانیان بلکه آزادیخواهان بسیاری از کشورهای جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با فریاد خود همبستگی بین‌المللی با مردم فلسطین و حمایت از حقوق قانونی آنان را اعلام می کنند.»
خطیبان جمعه سراسر کشور ادامه دادند: بیت المقدس، سرزمین مورد احترام همه مسلمانان از سوی آمریکا به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی شناخته شد، بر این اساس مسلمانان امسال برای پاسخ به این اقدام آمریکا و رژیم صهیونیستی حضوری گسترده تر در راهپیمایی روز قدس داشتند.
«دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اقدامی یکجانبه و خلاف مقررات بین المللی، شهر قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی معرفی کرد.»
سخنان مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و تبیین سیاست های خصمانه دشمنان و بدعهدی استکبار در موضوع برجام، توطئه اخیر آمریکا در انتقال سفارت خود به بیت المقدس و نیز اشاره به برکات ماه مبارک رمضان از دیگر محورهای خطبه های نماز جمعه مراکز استانها بود که نمایندگان ولی فقیه در جمع نمازگزاران مطرح کردند.
بخش هایی از خطبه های نماز جمعه مراکز استانها به شرح زیر گزارش شده است:

** قزوین
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: شمارش معکوس برای نابودی رژیم صهیونیستی آغاز شده و وعده خداوند در خصوص پیروزی ملت های مظلوم بر حکومت های سفاک و ظالم به زودی محقق خواهد شد. 
آیت الله عبدالکریم عابدینی افزود: یقین داریم که خداوند پیروزی مسلمانان و نابودی اسراییل را در آینده ای نزدیک محقق می کند. 

** زاهدان 
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: تنها راه نجات فلسطین و مردم مظلوم منطقه مقاومت در برابر استکبار جهانی به ویژه رژیم صهیونیستی است. 
آیت الله عباسعلی سلیمانی با بیان اینکه از دیدگاه امام امت مساله فلسطین اصلی ترین و اساسی ترین مساله جهان اسلام است اظهار داشت: مساله فلسطین در اندیشه امام از چنان جایگاه والایی برخودار بود که آن را فراتر از زمان و مکان می دید از این رو آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز قدس نامگذاری کرد تا جهانیان برای حمایت از مردم مظلوم این کشور بپاخیزند. 

** کرج 
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت که صدای به شمارش افتادن نفس های غاصبان سرزمین پیامبران الهی فلسطین به خوبی به گوش می رسد. 
آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی افزود: امسال روز قدس از ویژگی های بسیاری نسبت به سال های قبل برخوردار بوده که این ویژگی ها منجر شده تا رژیم غاصب اسراییل به مرحله اضمحلال و نابودی برسد. 

** قم 
امام جمعه موقت قم با اشاره به رد قطعنامه پیشنهادی آمریکا درباره مساله فلسطین گفت: نداشتن حتی یک رای مثبت اعضای دیگر شورای امنیت، بار دیگر نشان داد که امروز آمریکا در اوج انزوا قرار گرفته است. 
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری با اشاره به نامگذاری روز قدس از سوی حضرت امام خمینی(ره)، افزود: امروز همچون سال های گذشته ملت غیور ایران اسلامی حضوری پرشور و حماسی در راهپیمایی روز جهانی قدس داشتند و با فریاد «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» ایستادگی خود بر روی آرمان ها و ارزش های انقلابی را به رخ جهانیان کشیدند.

** سمنان
نماینده ولی ‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به حضور حماسی مردم در روز جهانی قدس گفت: انسجام ملی و حضور یکپارچه مردم در صحنه ‌های مختلف توطئه های دشمنان را خنثی می‌کند. 
آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی افزود: روز قدس روز ابراز انزجار از حمایت بی حد و حصر رژیم غاصب اشغالگر قدس است و همه آزادگان جهان در این روز برای حمایت از آرمان‌های فلسطین به پا می‌خیزند. 

** ایلام 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه روز جهانی قدس از برجسته‌ترین یادگارهای امام راحل است، گفت: امام خمینی (ره) با اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس آرزوی صهیونیستی و حامیان آن برای تشکیل خاورمیانه بزرگ و اسرائیل از نیل تا فرات را تبدیل به یاس و نا امیدی کرد. 
حجت الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی با بیان اینکه روز جهانی قدس نمایش وحدت امت اسلامی و اتحاد و انسجام جهان اسلام و روز مرگ و نابودی رژیم صهیونیستی است تصریح کرد: یام روز جهانی قدس و حضور مسلمانان در سراسر جهان در راهپیمایی روز قدس تحقق پیروزی مردم فلسطین و برگشت آنها به سرزمین آباء و اجدادی خویش و سنت لایتغیر الهی است. 

** شهرکرد
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: نمی توان در برابر زورگویی های استکبار و صهیونیست ها به ملت مظلوم فلسطین ساکت نشست. 
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام افزود: مردان و زنان انقلابی و آزاده در کنار سایر مسلمانان ایران و دنیا امروز با حضور در صحنه بار دیگر با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس به اسلام، قرآن، امام راحل، شهدا، مقام معظم رهبری و وجدان انسانی خودشان لبیک گفتند.

** زنجان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: ایران پشتیبان و حامی مظلومان ستمدیده در سراسر جهان بوده و روز قدس انعکاس صدای مظلومیت ملت فلسطین در کشورهای مختلف است. 
حجت الاسلام علی خاتمی ضمن قدردانی از حضور باشکوه ملت ولایتمدار این شهر در راهپیمایی روز قدس افزود: حضور گسترده ملت انقلابی در راهپیمایی این روز ایستادگی در مقابل جنایت های بزرگ تاریخ است که در بیش از 70 سال توسط غده سرطانی در قلب جهان اسلام انجام شد.

** بوشهر
نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه بوشهر گفت: حضور پرشور و حماسی مردم ایران در راهپیمایی روز قدس با وجود گرمای شدید، بیانگر تاکید این ملت بر آرمان های امام راحل، تبعیت از رهبر معظم انقلاب و پشتیبانی و حمایت از ملت مظلوم فلسطین است. 
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: راهپمایی روز جهانی قدس نشان وحدت، بیداری و فریادهمه مسلمانان و اقتدار اسلام در مقابل ظلم و توطئه دشمنان است.

** بجنورد
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد با بیان اینکه دشمن با فشار روانی به دنبال تسلط بر سرنوشت ملت و کشور است گفت: حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس نشان داد که نسبت به سرنوشت مظلومان بی تفاوت نیستیم. 
حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی افزود: دشمن امروز با تبلیغات خود سعی می کند مردم را در خصوص مسئله فلسطین بی احساس کند، اما مردم با حضور خود نشان دادند که در مقابل این فشار روانی ایستاده اند و اعلام کردند که نسبت به مظلومان جهان بی تفاوت نیستند.

** کرمان 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان ضمن تقدیر از حضور پررنگ مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: این روز در اندیشه امام روز دفاع از مظلومیت است. 
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی اظهار داشت: استکبار جهانی از رژیم غاصب و جعلی اسرائیل حمایت کرده تا اهداف شوم خود را که در مورد اسلام دنبال می کند توسط این رژیم منحوس محقق کند.

** یاسوج
امام جمعه یاسوج گفت: حضور حماسی مردم و مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد همگام با دیگر قشرهای ملت ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال ستودنی و تحسین برانگیز بود. 
حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی بیان کرد: دشمنان در چهار دهه اخیر برای ضربه زدن به نظام و انقلاب و تسلیم کردن ملت ایران تلاش کردند اما به لطف الهی تمامی نفشه های شوم آنان به شکست منجر شد و هیچ نتیجه ای نگرفتند.

** سنندج
امام جمعه سنندج با بیان اینکه خداوند یاور مظلومان و دشمن ستمگران است، گفت: نابودی رژیم غاصب، کودک کُش و نژاد پرست صهیونیستی حتمی است. 
ماموستا عبدالرحمن خدایی با بیان اینکه مشارکت گسترده مردم در راهپیمایی امروز موجب دلگرمی ملت فلسطین است، افزود: این حمایت ها باید روز به روز افزایش یافته و تا نابودی رژیم صیهونیستی ادامه یابد.

** ساری
امام جمعه موقت ساری گفت: یاس و ناامیدی آمریکا ، نظام صهیونیستی و سایر دشمنان جمهوری اسلامی با راهپیمایی با شکوه روز قدس فزونی یافته است. 
حجت الاسلام یوسف یوسف پور افزود: شرکت عاشقانه شهروندان در راهپیمایی روز قدس در حالی رقم خورد که استکبار جهانی و نظام کودک کش صهیونیستی برای ایجاد فاصله بین مردم و نظام الهی هزینه های هنگفتی در فضای مجازی متحمل شدند.

** اراک 
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس لبیک مردم بصیر ایران اسلامی به رهبر معظم انقلاب و آرمان های جمهوری اسلامی بود. 
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: مردم آگاه و بصیر ایران اسلامی در روز جهانی قدس بار دیگر اعلام کردند که دفاع از اسلام مهمترین اولویت آنان است و از قدس شریف که پاره تن اسلام است تا پای جان حمایت خواهند کرد.

** تبریز
امام جمعه تبریز با تاکید به اینکه فلسطین محور وحدت مسلمانان است، گفت: روز قدس روز حمایت و همبستگی با مظلومان، یادگار امام راحل بوده و جلوه‌ای از اتحاد و انسجام دنیای اسلام است. 
حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم با اشاره به اینکه روز قدس روز احیای آزادی آرمان‌های قدس عزیز است، ادامه داد: این روز را می‌توان روز پیروزی انقلاب اسلامی در سطح جهان اعلام کرد.

** اردبیل
امام جمعه موقت اردبیل گفت: حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس نشان دهنده هوشیاری و بصیرت ملت بزرگ ایران اسلامی ماست. 
آیت الله محمد علی فروغی با بیان اینکه با هوشیاری امام راحل (ره) روز قدس، محدود به نوار غزه و کرانه باختری نشد، افزود: اکنون مسئله قدس، مسئله اصلی جهان اسلام بوده و در راه جهانی شدن و تبدیل به مسئله بشریت و عموم انسان های آزاده است.

** مشهد
امام جمعه مشهد گفت: فلسطین خاکریز اول است، دشمن از آنجا شروع کرده و می خواهد دنیای اسلام را بگیرد، زنان و مردان فلسطینی در مقابل دشمن جان می دهند و صف مقدم در این خاکریز را تشکیل داده اند.
آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: حمایت از فلسطین و راهپیمایی روز قدس تاثیر خود را گذاشته و رژیم صهیونیستی به عنوان غده سرطانی در دل جوامع اسلامی، در نهایت ضعف قرار گرفته و تابوی شکست ناپذیر بون این رژیم از بین رفته است.

** خرم آباد 
نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: شکست صهیونیست هایی که روزی خود را قدرت برتر می دانستند مهمترین اثر راهپیمایی روز قدس است. 
آیت الله سید احمد میرعمادی اظهار داشت: امروز ملت مسلمان جهان با حضور گسترده خود در راهپیمایی های روز قدس به اسطوره شکست ناپذیری اسرائیل پایان بخشیده اند.

** شیراز
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: ما در روز جهانی قدس بار دیگر به افرادی که در اندیشه باطل تبدیل قدس به پایتخت رژیم صهیونیستی هستند، می گوییم قدس حق مسلمانان جهان است و تا آزادی آن ایستاده ایم و خواهیم جنگید. 
آیت الله لطف الله دژکام افزود: روز جهانی قدس روزی است که مسلمانان جهان با ابتکار امام (ره) برای گرفتن حق مسلم مردم فلسطین و باز پس گیری سرزمین های غصب شده خود قیام کرده اند و امیدوار هستیم روزی فرارسد که این هدف محقق شود و در قدس نماز بخوانیم.

** یزد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: ملت ایران با لبیک به فرمان مقام معظم رهبری و درک شرایط حساس منطقه و جهان در راهپیمایی شرکت کردند و با حضور پرشور و متفاوت شان نسبت به سال های گذشته، روز دیگری آفریدند. 
آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی افزود: حضور پر صلایت مردم ، بیانگر تبلور هوشیاری ، وحدت و ولایتمداری در کنار امت بیدار اسلام و ستمدیدگان عالم است.

**ارومیه 
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ملت این استان در روز جهانی قدس به ندای رهبری لبیک گفتند، بیان کرد: آنان با اتحاد و همبستگی در خیابان حضور یافتند و به وظیفه شرعی خود به نحو احسن عمل کردند.
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی افزود: امام راحل به اتحاد و همبستگی تاکید داشتند و امروزه روز قدس به محور انسجام ملی برای دفاع از مظلومان فلسطین تبدیل شده است.

**گرگان 
آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان راهپیمایی روز جهانی قدس را دفاع همه جانبه از آرمان های ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین دانست و اظهار داشت: شما ملت ایران با شرکت در راهپیمایی باردیگر نشان دادید که حامی مردم این کشور ستمدیده، آزادی قدس شریف و متنفر از رژیم غاصب اسرائیل و همدستانش هستید.

**اصفهان 
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان با اشاره به پیروزهای جبهه مقاومت اسلامی در برابر نقشه های شوم دشمنان به خصوص داعش گفت: روز قدس باعث تقویت بیشتر نیروهای مقاومت شد.

**بیرجند
حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: باید برای حفظ انقلاب، ناموس و ارزش ها در جریان های پیچیده دشمن، سخنان رهبر معظم انقلاب را به عنوان حجت آویزه گوش قرار دهیم تا مقابل دشمنان کم نیاوریم.

**اهواز 
امام جمعه موقت اهواز با تقدیر از حضور چشمگیر ، پرشور و تماشایی مردم مومن و بصیر ایران به ویژه مردم خوزستان در راهپیمایی روزجهانی قدس بیان کرد:روز قدس سرآغاز پیروزی امت اسلامی بر رژیم منحوس ، غاصب ، جعلی و کودک کش صهیونیستی و آزادی مسجدالاقصی است.
حجت الاسلام میراحمدرضا حاجتی افزود: روز قدس به نماد مبارزه با رژیم صهیونیستی این غده سرطانی تبدیل شده و سران این رژیم به صورت علنی از عظمت روز قدس به خشم آمده اند.

**کرمانشاه 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، اعلام روز جهانی قدس از طرف امام خمینی (ره) را ناشی از قدرت معنوی، عقلانی و شجاعت بی نظیر ایشان در آن برهه زمان دانست.
آیت الله مصطفی علما ، به شناخت دقیق حضرت امام (ره) از مردم اشاره کرد و گفت: حضرت امام همواره وحدت کلمه، اتحاد و همبستگی مردم و مسئولان را رمز نهایی حل تمام مشکلات و توطئه های دشمنان می دانست.

**یاسوج 
حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی امام جمعه یاسوج گفت: حضور حماسی مردم و مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد همگام با دیگر قشرهای ملت ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال ستودنی و تحسین برانگیز بود.

**رشت
آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با تاکید بر ضرورت هوشیاری بیش از پیش امت اسلامی گفت: دشمنان در حال برنامه ریزی برای به حاشیه بردن و به فراموشی سپردن مسئله فلسطین و ظلم به این ملت هستند.

**بندرعباس 
نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: «فضولی موقوف» مهم ترین پیام ملت ایران در روز جهانی قدس به استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی است و هیچ گونه اجازه فضولی به استکبار جهانی را نمی دهیم.
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرعباس با قدردانی از حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس افزود: هم چنین راهپیمایی روز قدس، پیام حمایت و پشتیبانی از فلسطین و ملت های مظلوم مسلمان را در بردارد.

**همدان 
آیت الله غیاث الدین طه محمدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان بیان کرد: بیانات هوشمندانه رهبر انقلاب اسلامی و دستور به آماده سازی مقدمات غنی سازی 190 هزار سو در چارچوب برجام، غرور آفرین است.
انتهای پیام /
 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:346741!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)