|
|
0.0 (0)
[1398/06/02]

امیرعبداللهیان: ادبیات حاکم بر کاخ سفید، ترغیب کننده رشد تروریسم در جهان است  

دیدار سفیر روسیه در تهران با امیرعبداللهیان

1398/05/28

سفیر روسیه در تهران با دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی  و مدیر کل امور بین الملل دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی  و مدیر کل امور بین الملل دیدار و گفت وگو کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به همکاری های دو کشور در زمینه‌های مختلف پارلمانی، سیاسی و اقتصادی خاطرنشان کرد: روابط پارلمانی تهران-مسکو نمونه خوبی برای توسعه مناسبات در همه زمینه ها به شمار می‌رود.

وی افزود: مناسبات پارلمانی و سیاسی دو کشور ممتاز است لیکن با توجه به ظرفیت‌های گسترده موجود در دو کشور،  همکاری های اقتصادی _ فرهنگی نیازمند  شتاب بیشتری است.

 امیرعبداللهیان با اشاره به اقدامات خلاف عرف آمریکا در منطقه و جهان خاطرنشان کرد: آمریکا به اقدامات تحریک آمیز و مداخله جویانه در منطقه ادامه می‌دهد و ادبیات تند حاکم بر کاخ سفید ترغیب کننده رشد تروریسم و افراط گرایی در جهان است.

لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران نیز با استقبال از گسترش مراودات دو کشور گفت: رفت و آمدهای سیاسی مقامات دو کشور به تقویت همکاری‌ها و تعاملات بین دو کشور ایران و روسیه کمک می‌کند.

 در این دیدار علاوه بر مناسبات پارلمانی، طرفین بر راه حل سیاسی در یمن تاکید کرده و در خصوص کشمیر، بر اهمیت تمرکز بر راه حل سیاسی و مذاکره تاکید کرده و نگرانی خود را از شرایط کنونی ابراز داشتند./

پایان پیام

 

خبرگزاری خانه ملت

خبرگزاری مهر

Parameter:426709!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)