|
|
0.0 (0)
[1398/12/25]

امیرعبداللهیان: ارمنستان در تصمیم خود برای افتتاح سفارت در تل آویو تجدید نظر کند  

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل با اشاره به تصمیم دولت ارمنستان جهت افتتاح سفارت این کشور در تل آویو اظهار امیدواری کرد که دولت ارمنستان در تصمیم خود تجدید نظر کند.

امیرعبداللهیان:

ارمنستان در تصمیم خود برای افتتاح سفارت در تل آویو تجدید نظر کند

یکشنبه / ۲۵ اسفند ۱۳۹۸

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل با اشاره به تصمیم دولت ارمنستان جهت افتتاح سفارت این کشور در تل آویو اظهار امیدواری کرد که دولت ارمنستان در تصمیم خود تجدید نظر کند.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان اعلام خبر تصمیم دولت ارمنستان جهت افتتاح سفارت این کشور در تل آویو را تعجب برانگیز خواند و افزود: بی‌تردید این اقدام در تضاد با منافع مردم فلسطین بوده و بر ثبات و امنیت منطقه تاثیر منفی خواهد گذاشت.

دستیار ویژه رییس مجلس و مدیرکل بین‌الملل مجلس با اشاره به مواضع کشورهای اسلامی در مورد لزوم تحقق حقوق ملت فلسطین، هرگونه عادی سازی روابط کشورهای عربی و غیر عربی با رژیم نژادپرست صهیونیستی را شدیدا محکوم کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به گام‌های گستاخانه صهیونیست‌ها در جهت الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی، آن را عملی تجاوزگرانه و غیرموجه خواند که می‌تواند موجب توسعه و تشدید تنش در منطقه شود.

وی روابط دوستانه تهران و ایروان را عامل مهمی در جهت حفظ ثبات و امنیت در منطقه توصیف نمود و اظهار امیدواری کرد که دولت ارمنستان در تصمیم خود تجدید نظر کرده و در جهت کمک به مردم آواره و مظلوم فلسطین تدابیر لازم را اتخاذ کند.

دبیرکل دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتقاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی  در پایان با نامشروع خواندن رژیم اشغالگر قدس افزود: جمهوری اسلامی ایران بر حق تعیین سرنوشت و حقوق ساکنان اصلی فلسطین اعم از مسیحی، مسلمان و یهودی تاکید دارد و معتقدیم که صهیونیست‌ها حتی یهودیان را در سرزمین‌های اشغالی به گروگان گرفته‌اند.

انتهای پیام

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

خبرگزاری خانه ملت

Parameter:454109!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)