|
|
0.0 (0)
[1398/12/16]

امیرعبداللهیان: شیخ‌الاسلام «سردار دیپلماسی مقاومت» بود  

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل، تصریح کرد: شیخ‌الاسلام عزیز، «صدای رسای انقلاب اسلامی» در عرصه دیپلماسی و سیاست خارجی بود. به راستی او را باید «سردار دیپلماسی مقاومت» خواند.

امیرعبداللهیان:

شیخ‌الاسلام «سردار دیپلماسی مقاومت» بود

خبرگزاری میزان- دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل، تصریح کرد: شیخ‌الاسلام عزیز، «صدای رسای انقلاب اسلامی» در عرصه دیپلماسی و سیاست خارجی بود. به راستی او را باید «سردار دیپلماسی مقاومت» خواند.

تاریخ انتشار: 16 اسفند 1398

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل به مناسبت درگذشت حسین شیخ‌الاسلام دیپلمات باسابقه کشورمان، دلنوشته‌ای منتشر کرد که به شرح ذیل است:

عروج ملکوتی سردار دیپلماسی مقاومت برادر عزیز مهندس حسین‌شیخ‌الاسلام را به نمایندگی از همه همکارانم در دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی، سازمان‌های مردم نهاد حامی فلسطین، و اداره‌کل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی صمیمانه تسلیت می‌گویم.

شیخ‌الاسلام عزیز، «صدای رسای انقلاب اسلامی» در عرصه دیپلماسی و سیاست خارجی بود. به راستی او را باید  «سردار دیپلماسی مقاومت» خواند، شهید غضنفر رکن‌آبادی یکی از رویش‌های همنشینی و همکاری با این دیپلمات فهیم، اندیشمند، ولایی، متین، متفکر، حرفه‌ای و انقلابی ایران اسلامی بشمار می‌رود.

شیخ‌الاسلام عزیز تا آخرین روز‌های حیات پربرکتش، به تداوم مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست قدس شریف (قبله اول مسلمین) می‌اندیشید و تا آخرین لحظات حیاتش برای آزادسازی قدس و حمایت از محور مقاومت طراحی و ایده‌پردازی می‌کرد.

آخرین جلسه ما در بررسی تحولات منطقه و فلسطین، چند روز پیش، در دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین برگزار شد، شیخ ما، مانند همیشه، متواضعانه آمد و نشست و آخرین انتظاراتش در حمایت از مقاومت و امنیت حداکثری ایران عزیز و منطقه را تبیین کرد.

سپس به اتفاق به نشست پژوهشگاه قوه قضاییه که به بررسی ابعاد حقوقی ترور سپهبد شهید سردار سلیمانی عزیز می‌پرداخت رفتیم. در این جلسه ایشان به عنوان پیشکسوت ما در وزارت امورخارجه، خواستار اقدام موثر قاضی ویژه پرونده ترور سردار سلیمانی شدند. ۴۰ سال تلاش شبانه روزی بی وقفه، صادقانه، مخلصانه، متعهدانه و ولایتمدارانه، وی را شایسته عنوان شهید شاهد ساخته است.

بیشتر بخوانید:
نگاهی به سوابق حسین شیخ‌الاسلام؛ از «تسخیر لانه جاسوسی» تا «دبیرکلی کنفرانس حمایت از انتفاضه»

انتهای پیام/

 

خبرگزاری میزان

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

خبرگزاری دانشجو

باشگاه خبرنگاران جوان

خبرگزاری فارس

خبرگزاری بین المللی قدس (قدسنا)

Parameter:453928!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)