|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/12]

امیر عبداللهیان: تحریم های شدید بین المللی علیه ایران به دلیل حمایت از فلسطین است  

امیر عبداللهیان:

تحریم های شدید بین المللی علیه ایران به دلیل حمایت از فلسطین است

تاریخ انتشار۱۱ مهر ۱۳۹۸

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تأکید کرد: همه فشارها و تحریم های بین المللی علیه جمهوری اسلامی ایران و جنگ بزرگی که علیه یمن به راه افتاده است به دلیل حمایت جمهوری اسلامی ایران و انصار الله یمن از ملت فلسطین است.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، حسین امیر عبداللهیان، دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین و دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی، ظهر پنجشنبه در سومین اجلاس همبستگی با کودکان فلسطینی، ضمن گرامیداشت شهدای نوجوان مقاومت فلسطین، از جمله شهید محمد الدره، این شهدا را نماد مظلومیت فلسطین و در عین حال نماد مقاومت ملت فلسطین برشمرد.

وی به ارتباط و جایگاه مقاومت در جهان پیچیده و آشفته کنونی اشاره کرد و گفت: در این جهان به هم ریخته کنونی، شاهد آن هستیم که بازیگران جهانی که در جنگ سرد گذشته آمریکا و شوروی بودند، امروز تغییر یافته اند و امروز علاوه بر آمریکا، روسیه و دهها کشور و گروه بین المللی جزو بازیگران اصلی جهان هستند.

امیرعبداللهیان با تأکید بر نقش مقاومت در جهان امروز گفت: امروز در فلسطین، مقاومت به درجه ای از اقتدار رسیده است که اگر موشکی از سوی گروه های فلسطینی به اسرائیل شلیک شود، مقامات اسرائیلی از همه کانال های دیپلماتیک تلاش می کنند که ادامه حملات فلسطینیان را متوقف کنند. لذا مقاومت امروز همه معادلات منطقه را تغییر داده است.

وی با بیان اینکه مقاومت به یک مجموعه قدرتمند در برابر رژیم صهیونیستی تبدیل شده است، گفت: در دو دهه اخیر با یک پدیده غرورانگیز روبرو هستیم که کشورهای بسیاری همسو با حزب الله و مقاومت فلسطین شده اند و توانسته اند ترتیبات جدید سیاسی - امنیتی در منطقه ایجاد کنند. و البته جمهوری اسلامی ایران در این امر نقش اساسی داشته است.

امیرعبداللهیان تأکید کرد: مخالفان مقاومت با ایجاد جریان های تروریستی چون داعش سعی داشتند محور مقاومت را فرو بریزند اما تا کنون موفق نشده و نخواهند شد. و همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند، انشاء الله به زودی در قدس شریف نماز را به پا خواهیم کرد.

وی در پایان، در پیامی به ملت فلسطین تأکید کرد: همه ما صرفنظر از شیعه و سنی بودن، با همبستگی و وحدت برای آزادی قدس شریف تلاش می کنیم.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری تقریب

خبرگزاری قدس (قدسنا)

تی نیوز

گزارش تصویری

Parameter:432616!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)