|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس
[1399/12/02]

انتخابات فلسطین بدون قید و بندهای توافق اسلو و تحت لوای مقاومت برگزار می شود  

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که انتخابات فلسطین به هیچ وجه تحت پرچم توافقنامه اسلو بنا نخواهد شد.

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس

انتخابات فلسطین بدون قید و بندهای توافق اسلو و تحت لوای مقاومت برگزار می شود

شنبه 02 اسفند 1399

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که انتخابات فلسطین به هیچ وجه تحت پرچم توافقنامه اسلو بنا نخواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از شهاب نیوز، "حسام بدران" عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که انتخابات فلسطین به هیچ وجه تحت پرچم توافقنامه اسلو بنا نخواهد شد.

بدران تاکید کرد که انتخابات آینده فلسطین براساس خروجی نشست دبیران کل گروه های فلسطینی و تومار وحدت ملی فلسطینیان در سال 2006 برگزار خواهد شد و طریق مقاومت در مقابل اشغالگران صهیونیست همچنان در راس کار برقرار خواهد ماند.

وی درادامه افزود:«جنبش حماس برای انجام ماموریت سیاسی مهمی وارد قاهره شد و پیام خود را مخابره کرد و آن برگزاری انتخابات فلسطین بدون قید و بندهای توافقنامه اسلو بود.

پیشتر "بشیر نافع" تحلیلگر فلسطینی در مقاله ای در این رابطه نوشته بود:«انتخابات قریب الوقوع مجلس قانونگذاری و ریاست تشکیلات خودگردان تنها به بازسازی تشکیلات خودگردان منجر خواهد شد که با اشغالگران اسرائیلی در ارتباط است.»

در مقاله نافع آمده است: حکومت خودمختاری بزرگترین دام استراتژیکی است که فلسطینیان در آن گرفتار شده اند، چرا که اشغالگران توانستند بیشترین نفوذ و رخنه استراتژیک را در جنبش ملی فلسطین ایجاد کند، از زمانی که مساله فلسطین در یکصد سال پیش شکل گرفت.

این مقاله آورده است : گروههای سیاسی فلسطینی درباره برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری و ریاست تشکیلات خودگردان به توافق دست یافتند، بدیهی است که این توافق که ممکن است به تشکیل دولت وحدت ملی پس از انتخابات منجر شود، و از آنجا ابومازن تنها نامزد از سوی حماس و فتح معرفی شود، ناشی از تلاش جنبش حماس برای رهایی از بار شکاف و دودستگی میان کرانه باختری و نوار غزه و شانه خالی کردن تشکیلات خودگردان از عمل به مسئولیتهای خود در قبال مردم نوار غزه از یک سو و همراهی آن با تمایل ابومازن برای تجدید مشروعیت آن از سوی دیگر بوده است.

البته انتخابات بهترین وسیله برای پشت سر گذاشتن قطب بندی های مردمی و شکافهای سیاسی است، زیرا بازگشت به مردم و گردن نهادن به تصمیم آن، درست ترین شیوه برای پایه ریزی نظام حکومتی است، ولی مشکل بزرگی وجود دارد که موافقان برگزاری انتخابات در ماههای آوریل و می آینده با آن روبرو هستند.

با وجودی اوهام غیر قابل تحققی که بر سران تشکیلات خودگردان حاکم است، فلسطینیان از یک کشور آزاد و مستقل و دارای حاکمیت بهره مند نیستند، زیرا فلسطینیان از اشغالگری شهرک نشینی رنج می برند که به غصب اراضی آنها و هتک حرمت مقدسات و بازداشت هزاران فلسطینی ادامه می دهند، بنابراین ماموریت اصلی گروههای سیاسی فلسطینی، اهداف رهایی بخشی و آزادی ملی است.

آنچه جنبش رهایی بخشی ملی فلسطینی باید انجام بدهد، این است که رویارویی با اشغالگران و بیرون راندن اشغالگران از تمام اراضی کرانه باختری و نوار غزه و بازپس گیری قدس و آزادسازی اسیران و بازگشت آوارگان باید اولویت مبارزات فلسطینی و جنبش ملی آن با تمام گروههایش باشد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:477740!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)