|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در مجمع عمومی سازمان ملل صورت گرفت؛
[1397/07/10]

انتقاد تند نخست‌وزیر مالزی از سیاست‌های تل آویو در قبال فلسطینیان  

در مجمع عمومی سازمان ملل صورت گرفت؛

انتقاد تند نخست‌وزیر مالزی از سیاست‌های تل آویو در قبال فلسطینیان

سه شنبه 10 مهر 1397

نخست وزیر مالزی ضمن انتقاد شدید از سیاست رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی، جامعه بین‌الملل را مسئول اوضاع کنونی فلسطین دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «ماهاتیر محمد» نخست وزیر مالزی از سیاست رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین به شدت انتقاد کرد.

بر اساس این گزارش، وی جامعه بین‌الملل را مسئول اوضاع کنونی فلسطین دانست و از حق فلسطینیان دفاع کرد.

ماهاتیر در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصریح کرد که جهانیان با به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، به این رژیم به خاطر کشتار فلسطینیان پاداش دادند.

وی همچنین از حق فلسطینیان دفاع کرد و گفت: اسرائیل در سال 1948 فلسطینیان را از خانه و کاشانه خود اخراج و اراضی، مزارع و خانه‌های آنها را مصادره کرد. سپس همین رژیم اقدام به کشتار فلسطینیان و اجبار آنها به مهاجرت از خانه و کاشانه خود کرد.

نخست وزیر مالزی خاطرنشان کرد که فلسطینی‌ها تلاش کردند به شیوه‌های سنتی با رژیم صهیونیستی مبارزه کنند اما دوستان و حامیان این رژیم مطمئن بودند که در این راه شکست خواهند خورد.

وی افزود: اسرائیلی‌ها به سیطره بر بخش‌های بیشتری از اراضی فلسطینیان ادامه داده و اقدام به شهرک‌سازی بر روی این اراضی کردند و وقتی فلسطینی‌ها تلاش کردند با سنگ با آنها مقابله کنند، ارتش صهیونیستی آنها را شهید و یا بازداشت کرد.

ماهاتیر محمد همچنین اظهار داشت که جهانیان توجهی به نقض قوانین بین‌المللی از سوی اسرائیل از طریق توقیف کشتی‌های لغو محاصره حامل دارو و مواد غذایی به غزه ندارند.

وی در پایان با دفاع از مقاومت فلسطین تصریح کرد که فلسطینی‌ها اقدام به شلیک موشک‌هایی می‌کنند که خسارتی به کسی وارد نمی‌کند، اما طرف اسرائیلی واکنش گسترده‌ای به این حملات نشان می‌دهد که بمباران مدارس و تخریب بیمارستان‌ها و کشتار غیرنظامیان بیگناه از جمله آنها است.

 

خبرگزاری مهر

Parameter:355264!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)