|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/10/04]

انتقاد حماس از اقدام نخست‌وزیر مغرب در امضای توافق سازش  

عضو ارشد دفتر سیاسی «جنبش حماس» توافق عادی‌سازی روابط بین رباط و تل آویو را محکوم و از اقدام نخست‌وزیر مغرب در امضای این توافق انتقاد کرد.

انتقاد حماس از اقدام نخست‌وزیر مغرب در امضای توافق سازش

۳ دی ۱۳۹۹

تهران - ایرنا - عضو ارشد دفتر سیاسی «جنبش حماس» توافق عادی‌سازی روابط بین رباط و تل آویو را محکوم و از اقدام نخست‌وزیر مغرب در امضای این توافق انتقاد کرد.

به گزارش ایرنا، "موسی ابومرزوق" عضو ارشد دفتر سیاسی حماس امروز (چهارشنبه) در توئیتی امضای توافق عادی‌سازی روابط بین مغرب و رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

وی در صفحه توئیتر خود نوشت: ما امضای توافق سه جانبه مغرب، آمریکا و رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم می‌کنیم.

ابومرزوق تأکید کرد که این اقدام دولت مغرب بیانگر مواضع مردم اصیل این کشور که همواره حامی آرمانهای فلسطین هستند، نیست.

وی اعلام کرد که از امضای توافق «سعدالدین العثمانی» نخست‌وزیر مغرب با مقامات صهیونیست بسیار ناامید شده‌ایم، این در حالی است که ما از او این امید را داشتیم که مواضع تاریخی شرافتمندانه اتخاذ کند.

کاربران فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با انتقاد شدید از العثمانی نخست‌وزیر مغرب به دلیل امضای توافق‌نامه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی این اقدام را «لکه ننگی» بر دامن دولت رباط ارزیابی کردند و ضمن دعوت از او برای استعفا، نوشتند: تاریخ این ذلت را ثبت خواهد کرد.

نخستین پرواز از سرزمینهای اشغالی فلسطین به رباط پس از عادی‌سازی روابط بین دو طرف صورت گرفت.

حدود سه هفته پیش «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا از توافق مغرب و رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌سازی روابط خبر داد، اقدامی که خشم و اعتراضات گسترده مردم عربی و اسلامی را با شعار خیانت به آرمان فلسطین و ادامه اشغال سرزمینهای عربی توسط اسرائیل به دنبال داشته است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:470754!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)