|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/11/27]

انتقاد حماس از وزیر خارجه سعودی/ واکنش مقاومت به تحرکات سازشکارانه تشکیلات خودگردان  

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) به حمایت آشکار وزیر خارجه رژیم سعودی از توطئه آمریکایی صهیونیستی موسوم به معامله قرن واکنش نشان داد.

انتقاد حماس از وزیر خارجه سعودی/ واکنش مقاومت به تحرکات سازشکارانه تشکیلات خودگردان

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) به حمایت آشکار وزیر خارجه رژیم سعودی از توطئه آمریکایی صهیونیستی موسوم به معامله قرن واکنش نشان داد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های فلسطینی،جنبش حماس تصریح کرد اظهارات عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان که مدعی ابعاد مثبت طرح معامله قرن شده،‌بر خلاف اجماع عربی مخالف با این طرح  است.

واکنش گروه‌های مقاومت فلسطین به تحرکات سازشکارانه تشکیلات خودگردان

گروه‌های مقاومت فلسطین سفر هیئتی از رهبران تشکیلات خودگردان به تل‌آویو و دیدار آنها با صهیونیست‌ها را محکوم کردند. این گروه‌ها در بیانیه‌ای مشارکت هیئتی از رهبران تشکیلات خودگردان در آنچه پارلمان صلح اسرائیل خوانده شده،‌لکه ننگی بر جبین تشکیلات خودگردان و نادیده گرفتن آشکار جانفشانی‌ها و فداکاری‌های ملت فلسطین و ادامه حرکت در مسیر سازش و تسلیم در برابر رژیم صهیونیستی توصیف کردند.

این گروه‌ها از ادامه ارتباط تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی والتماس برای ازسرگیری مذاکرات بیهوده سازش و حرکت در مسیر عادی سازی روابط با اشغالگران در سایه وحدت فلسطینیان در گزینه مخالفت با معامله قرن و  توافق برای مقابله با آن ابراز شگفتی کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین بار دیگر بر مخالفت خود با اقداماتی که مانع تشکیل کمیته عالی مقابله با معامله قرن شده تاکید و ابراز عقیده کرد عادی سازی خفت بار روابط با اشغالگران و هماهنگی امنیتی نفرین شده، دستان مقاومت را بسته است و پرسه زدن در سراب صلح است.

گروه‌های مقاومت در پایان بیانیه خود تصریح کردند شایسته بود که ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان، مسائل اجماع ملی را با لغو توافقنامه ننگین(اسلو) و توقف همکاری امنیتی و ترک گفتمان سازش و  التماس برای مذاکرات سازش با انتقال به گفتمان مقاوم که از حقوق و اصول دفاع کند، اجرایی کند.

تجلیل گروه‌های مقاومت از شهید مغنیه

گروه‌های مقاومت فلسطینی در دمشق از شهید عماد مغنیه به سبب جانفشانی‌ها و فداکاری‌ هایش در خدمت به مسئله فلسطین تجلیل کردند. این گروه‌ها از سازوکار هماهنگی در فعالیت جهادی که تنظیم کننده رابطه میان شهید عماد مغنیه فرمانده بزرگ حزب الله و شاخه‌های نظامی گروه‌های مقاومت فلسطین بود، پرده برداشتند و از نقش برجسته شهید مغنیه در حمایت از مبارزات فلسطینیان در غزه و کرانه باختری و دیگر مناطق تجلیل کردند و گفتند شهید مغنیه زندگی‌اش را در راه مسئله فلسطین صرف کرد.

 

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:453316!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)