|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
منابع رسمی رژیم صهیوینستی خبر دادند:
[1398/10/02]

انتقال تنها 25 هزار یهودی به اراضی اشغالی در 7 سال گذشته  

منابع رسمی رژیم صهیونیستی اعلام کردند در 7 سال گذشته تنها 25 هزار یهودی وارد اراضی اشغالی شده اند و این مساله بیش از پیش ایده تشکیل کشوری برای یهودیان را تضعیف کرده است.

منابع رسمی رژیم صهیوینستی خبر دادند:

انتقال تنها 25 هزار یهودی به اراضی اشغالی در 7 سال گذشته

دوشنبه 02 دی 1398

منابع رسمی رژیم صهیونیستی اعلام کردند در 7 سال گذشته تنها 25 هزار یهودی وارد اراضی اشغالی شده اند و این مساله بیش از پیش ایده تشکیل کشوری برای یهودیان را تضعیف کرده است.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، روزنانه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت در گزارشی اعلام کرد بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط وزارت امور داخلی رژیم صهیونیستی 86 درصد از افراد منتقل شده به اراضی اشغالی از سال 2012 تاکنون به عنوان یهودی شناخته نشده اند و این به معنای آن است که این افراد نمی توانند در اسرائیل ازدواج یا طلاق انجام دهند چرا که آنها از نظر وزارت امور داخلی اسرائیل افراد بی اعتقاد به یک دین مشخص ثبت شده اند.

این اطلاعات حاکی از آن است که از ابتدای سال 2012 تا اکتبر سال 2019 تعداد 179849 نفر بر اساس قانون بازگشت وارد اراضی اشغالی شده اند، این قانون به یهودیان سراسر جهان اجازه می دهد وارد اراضی اشغالی شده و تابعیت رژیم صهیونیستی را دریافت کرده و از امتیازات آن برخوردار شوند.

بر اساس بخش دیگری از این اطلاعات 14 درصد از این افراد که معادل 25375 نفر می شوند یهودی بوده اند که این روزنامه صهیونیستی از آنها به عنوان «فرزندان ملت یهود» یاد کرده و 86 درصد مابقی که 154474 نفر هستند دین خاصی برای آنها ثبت نشده و بر اساس اینکه یکی از والدین آنها یهودی بوده وارد اراضی اشغالی شده اند.

لازم به ذکر است قانون بازگشت مصوب کنست رژیم صهیونیستی بیانگر آن است که هر فردی که مادر وی یهودی باشد یا یهودی شده باشد حق کسب تابعیت اسرائیل را دارد. همچنین «بند نوه» در این قانون تصریح دارد که «حق مهاجرت» شامل فرزندان یا نوه های واجدین شرایط اصلی و همسران تمامی افراد واجد شرایط نیز می شود.

روزنامه یدیعوت آحرونوت در گزارش خود به وجود اختلافات موجود در اسرائیل در خصوص «بند نوه» در قانون بازگشت اشاره نموده و می افزاید موافقان این بند از قانون در حالی تاکید دارند که مفهوم «ملت یهود» شامل افراد ذیل این بند از قانون بازگشت می شوند که بر اساس شریعت کنونی یهود این افراد یهودی نیستند. به همین دلیل مخالفان این بند از قانون شمولیت این افراد به عنوان شهروندان اسرائیل را نپذیرفته و آن را موجب غرق شدن اسرائیل در بیگانگان و ازدواج های غیر یهودی در آینده می دانند.

این روزنامه عبری زبان ادامه داد در مدت زمانی مذکور 52337 نفر از روسیه به اراضی اشغالی منتقل شده اند که 4.3 درصد از آنها یهودی بوده اند. 37958 نفر نیز از اوکراین وارد اسرائیل شده اند تنها 8 درصد آنها دین یهود داشته اند. از مجموع 28676 نفری که از فرانسه به اسرائیل انتقال داده شده اند 27 درصد یهودی و 30 درصد از 18272 نفری که از آمریکا به اراضی اشغالی منتقل شده اند یهودی بوده اند.

لازم به ذکر است حدود نیمی از افراد انتقال داده شده به اراضی اشغالی از اتحاد جماهیر شوری در دهه 90 قرن گذشته میلادی بوده اند که تعداد آنها به حدود 500 هزار نفر رسیده و دیانت آنها در وزارت امور داخلی رژیم صهیونیستی غیر یهودی ثبت شده است.

این واقعیت از مهمترین دلایل بحران سیاسی به وجود آمده در رژیم صهیونیستی و فقدان توانایی لازم برای تشکیل کابینه با وجود برگزاری دو انتخابات کنست در یکسال گذشته به شمار می رود و هم اکنون اسرائیل برای برگزاری سومین انتخابات خود نیز آماده می شود.

ریشه اصلی بحران سیاسی موجود در اراضی اشغالی عدم همراهی آویگدور لیبرمن رهبر حزب اسرائیل خانه ما برای شرکت در کابینه نتانیاهو است. چرا که متحدین اخیر راستگرایان از جریان حریدیم با خواسته های لیبرمن در خصوص یهودی شدن توسط خاخام شهر و نه الزاماً خاخام اصلی و ازدواج های غیر یهودی مخالفت دارند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:450623!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)