|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
مسئولان فلسطینی هشدار دادند:
[1398/08/04]

انفجار قریب الوقوع در غزه به دلیل اوضاع وخیم اقتصادی  

مسئولان فلسطینی هشدار دادند:

انفجار قریب الوقوع در غزه به دلیل اوضاع وخیم اقتصادی

شنبه 04 آبان 1398

مسئولان فلسطینی تاکید کردند اوضاع اقتصادی دشوار غزه، این منطقه را در آستانه انفجار قرار داده و لازم است برای پایان دادن به چنین وضعیتی اختلافات داخلی فلسطین پایان یافته و آشتی ملی محقق شود.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، علی الحایک رئیس انجمن بازرگانان فلسطین گفت: اقتصاد غزه با مشکلاتی گسترده ای در زمینه زیر ساخت های اقتصادی، سرمایه گذاری و اشتغال نیروی کار مواجه است و ادامه چنین وضعیتی می تواند بحران ها و پیچیدگی های اقتصادی قابل توجهی به ویژه در زمینه افزایش تعداد فقرا و بیکاران در این منطقه ایجاد کند.

الحایک افزود: اوضاع نوار غزه با توجه به شیوع فقر و بیکاری مطلقاً قابل تحمل نبوده و وضعیت کنونی پیامدهای سختی برای همگان خواهد داشت و موجب انفجار اوضاع در آینده خواهد شد.

رئیس انجمن بازرگانان فلسطین ادامه داد: نوار غزه تنها با 15 درصد ظرفیت خود در حال کار است و این مساله به دلیل ادامه اختلافات داخلی فلسطین و محاصره 13 ساله اشغالگران صهیونیست به وجود آمده است. اوضاع فاجعه بار همچنان بر اقتصاد غزه سایه افکنده چرا که بخش های تولیدی غزه از توان لازم برخوردار نیستند و این پدیده سبب شده به هزاران واحد اقتصادی خسارت های قابل توجهی وارد شود.

الحایک ضمن تاکید بر پایان یافتن سریع اختلافات داخلی فلسطین و سرعت بخشیدن به تحقق آشتی ملی به عنوان راه حلی استراتژیک و اصولی برای وضعیت موجود غزه، آن را گامی موثر برای برداشته شدن موانع ایجاد شده ناشی از محاصره اسرائیل دانست.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:435792!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)