|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
لاریجانی:
[1398/11/13]

انقلاب اسلامی با صلابت و مظلوم است/ محکم جلوی آمریکا ایستاده‌ایم  

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، تغییر بنیادی در کشور صورت گرفت و اکنون تنها کشوری که جلوی آمریکا ایستاده، ایران است.

لاریجانی:

انقلاب اسلامی با صلابت و مظلوم است/ محکم جلوی آمریکا ایستاده‌ایم

۱۳ بهمن ۱۳۹۸

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، تغییر بنیادی در کشور صورت گرفت و اکنون تنها کشوری که جلوی آمریکا ایستاده، ایران است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه) در مراسم رونمایی از تندیس استاد شهید مطهری در موزه عبرت در سخنانی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، گفت: انقلاب اسلامی که با این همه مجاهدت به وجود آمد، یک انقلاب پرصلابت و در عین حال مظلوم است.

وی افزود: در مراسم‌هایی که برای گرامی داشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، باید بسیار زیاد به ثمرات انقلاب و همچنین مجاهدت‌هایی که در این زمینه صورت گرفته است، توجه شود تا نسل جوان متوجه اقدامات انجام شده برای آزادی و رهایی ملت شوند.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: در زمان رژیم طاغوت، کشور ایران توسط مستشاران آمریکایی و صهیونیستی اداره می‌شد و حکمرانان در سطح پایین‌تری از حکمرانی بودند.

لاریجانی یادآور شد: با پیروزی انقلاب اسلامی، تغییر بنیادی در کشور صورت گرفت و اکنون در کره خاکی تنها کشوری که جلوی آمریکا ایستاده، جمهوری اسلامی ایران است.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی با صلابت مقابل آمریکا ایستاده است و این هجومی که نسبت به انقلاب اسلامی و ملت ایران وجود دارد، مظلومیت انقلاب را نشان می‌دهد.

رئیس مجلس گفت: ممکن است خیلی از کشورها مخالف آمریکا باشند؛ اما با آمریکا مماشات می‌کنند.

لاریجانی در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش و جایگاه شهید مطهری در شکل گیری انقلاب اسلامی، گفت: شهید مطهری فکر نوینی را به وجود آورد که انقلاب اسلامی بتواند با توانمندی فرهنگی، حیات خود را ادامه دهد و کمتر کسی را می‌شناسیم که چنین نقشی را در انقلاب اسلامی داشته باشد.

وی با تاکید بر توجه به آثار و زندگی شهید مطهری، افزود: شهید مطهری قبل از انقلاب اسلامی در مورد کشور و ملت دغدغه داشت و اکنون با رجوع به برخی از آثار ایشان مشخص می‌شود، بسیاری از مشکلات فعلی، قابل حل است.

رئیس مجلس همچنین از وزارت اطلاعات به خاطر ایجاد موزه عبرت که بیانگر مقاومت، ایثارگری و فداکاری مجاهدان قبل از انقلاب در مبارزه با رژیم طاغوت بود تقدیر و تشکر کرد.

 

 

خبرگزاری مهر

Parameter:452579!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)