|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/02/16]

انگلیس: از برقراری آتش‌بس در غزه حمایت می‌کنیم  

انگلیس: از برقراری آتش‌بس در غزه حمایت می‌کنیم

تاریخ خبر: 1398/02/16 

لندن- ایرنا- وزیر امور خارجه انگلیس با اشاره به بالا گرفتن درگیری‌ها میان جنبش مقاومت اسلامی فلسطین و نیروهای رژیم اشغالگر قدس ظرف دو روز گذشته، تصریح کرد؛ لندن از تلاش‌های «حیاتی» سازمان ملل متحد و مصر برای برقراری آتش‌بس در نوار غزه حمایت می‌کند.

به گزارش ایرنا، جرمی هانت عصر یکشنبه به وقت محلی با انتشار پیامی در توییتر، این درگیری‌ها را «تکان‌دهنده» خواند اما بدون اشاره به حملات متعدد اشغالگران صهیونیستی به نوار غزه، افزود: ذهن من همراه خانواده‌های غیرنظامیانی است که بر اثر حملات راکت‌های شنیع حماس جان خود را از دست ‌داده‌اند.
رژیم صهیونیستی از جمعه گذشته حملات هوایی و توپخانه‌ای گسترده‌ای را به غزه آغاز کرده که بر اثر آن تاکنون دستکم 17 تن از جمله یک کودک به همراه مادرش به شهادت رسیده و ده‌ها تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.
غزه از 13 سال پیش در محاصره نظامیان رژیم صهیونیستی است و آن‌ها در این مدت از ورود غذا و دارو به آن جلوگیری می‌کنند.
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه در فلسطین اشغالی را محکوم کرد و گفت: در پرتو حمایت نامحدود آمریکا از این رژیم و سکوت شرم‌آور برخی از دولت‌های اسلامی، سلسله جنایات صهیونیست‌ها در اراضی اشغالی فلسطین پایانی ندارد.
وی ضمن تجلیل از مبارزات مشروع و مقاومت صبورانه مردم مظلوم فلسطین برابر رژیم اشغالگر قدس و تأکید بر حق مشروع فلسطینیان در دفاع از خود، خواستار اقدام فوری سازمان‌ها و مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی در جلوگیری از تداوم تجاوزات این رژیم علیه مردم بی‌دفاع و بی‌گناه فلسطین شد.
انتهای پیام /

 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:408063!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)