|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/26]

انگلیس تخریب منازل فلسطینیان را محکوم کرد  

انگلیس تخریب منازل فلسطینیان را محکوم کرد

جمعه 25 مرداد 1398

تهران- ایرنا- "بوریس جانسون" نخست وزیر انگلیس پنجشنبه شب در تماس تلفنی با "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، سیاست تخریب منازل (در سرزمین های اشغالی) را مغایر با حقوق بین الملل خواند و آن را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری "معا" فلسطین، جانسون بار دیگر بر تعهد انگلیس به تشکیل دو کشور مستقل فلسطینی تأکید کرد.

راه حل موسوم به تشکیل دو کشور، پس از شکست اعراب در جنگ سال ۱۹۶۷ با رژیم صهیونیستی مطرح شد. این طرح مبتنی بر تشکیل کشور مستقل فلسطینی و اسرائیلی در کنار یکدیگر است. قطعنامه ۲۴۲ شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال ۱۹۶۷، به راه حل تشکیل دو دولت، ساختاری حقوقی داده است.

عباس نیز موضع نخست وزیر انگلیس در حمایت از تشکیل "دو کشور" را ستود و از آمادگی فلسطین برای تحقق صلح  بر اساس مشروعیت بین الملل تأکید کرد.

این در حالی است که تشکیلات خودگردان و مردم فلسطین بارها از انگلیس خواسته اند؛ برای صدور بیانیه "بالفور" که مقدمه ای برای تشکیل کشور نامشروع اسرائیل بوده، عذرخواهی کند و دولت مستقل فلسطینی را به رسمیت بشناسد.

انگلیسی ها که در سال ۱۹۱۷ در نامه رسمی موسوم به "بیانیه بالفور" وعده تأسیس کشور یهودی را به "لرد روچیلد" سرمایه‌دار صهیونیست، داده بودند، با انتخاب «هربرت ساموئل»، یهودی صهیونیست به عنوان فرماندار این سرزمین، زمینه تسلط صهیونیست ها بر فلسطین را مهیا کردند.

با رویکرد خائنانه قدرت‌های جهانی نسبت به حق طبیعی فلسطینی ها، رژیم جعلی صهیونیستی در ماه مه سال ۱۹۴۸ تأسیس شد. هرچند صهیونیست‌ها بر اساس طرح سازمان ملل متحد، باید تنها یک سوم از خاک فلسطین را در اختیار می داشتند، اما از ابتدا معلوم بود که آنها، به این مقدار اکتفا نخواهند کرد.

رژیم صهیونیستی از زمان اشغال کرانه باختری در سال ۱۹۶۷ میلادی، شهرک سازی و تصرف منازل فلسطینی ها را در منطقه ای که ۶۰ درصد کرانه باختری را در بر می گیرد، آغاز کرده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:425776!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)