|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/12]

اورشلیم پست: کوشنر با ولیعهد ابوظبی در مراکش دیدار کرد  

اورشلیم پست: کوشنر با ولیعهد ابوظبی در مراکش دیدار کرد

شنبه 12 مرداد 1398

روزنامه اورشلیم پست رژیم صهیونیستی نوشت، داماد و مشاور ارشد ترامپ که به منظور تبلیغ طرح معامله قرن پیرامون درگیری فلسطین و اسرائیل، از چند روز پیش سفر دوره‌ای خود به خاورمیانه را آغاز کرده است،‌ با ولیعهد ابوظبی در مراکش دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، این روزنامه به نقل از یک مسؤول آمریکایی نوشت، دیدار میان جارد کوشنر و همراهانش و محمد بن زاید قرار بود در امارات صورت بگیرد. کوشنر همچنین با یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان دیدار کرد.

این منبع آمریکایی مذاکرات مشاور ترامپ با مسؤولان اماراتی و عمانی را سودمند خواند و گفت، این مذاکرات در پی کنفرانس منامه انجام شد، کنفرانسی که اواخر ماه ژوئن برگزار و در آن بخش اقتصادی طرح آمریکایی معامله قرن مربوط به درگیری فلسطین و اسرائیل اعلام شد و احتمال می‌رود کل این طرح تا پایان ۲۰۱۹ رونمایی شود.

معاون کوشنر، جیسون گرینبلات، فرستاده آمریکا و برایان هوک، فرستاده ویژه این کشور در امور ایران نیز در این سفر دوره‌ای همراه او هستند.

اورشلیم پست نوشت، این هیئت لزوم تمرکز بر تامین بودجه طرح اقتصادی معامله قرن و نیز حمایت از بودجه اعلام شده در کنفرانس بحرین را با هدف نشان دادن این مساله که کشورهای منطقه از این طرح حمایت می‌کنند، بررسی کردند.

این روزنامه در ادامه مدعی شد، "هدف طرح مذکور آمریکا ایجاد صندوق‌ها و تزریق ده‌ها میلیارد دلار به این صندوق‌هاست تا از این مبالغ در بهبودی اوضاع اقتصادی و اجتماعی در اراضی فلسطین، لبنان، مصر و اردن استفاده کند".

همچنین دو مسؤول آمریکایی هفته گذشته به این روزنامه اطلاع دادند که هدف از این سفر دوره‌ای هیئت آمریکایی به رهبری کوشنر، تکمیل بخش اقتصادی معامله قرن و بررسی منابع مالی احتمالی برای تامین بودجه این طرح است.

به نوشته اورشلیم پست، کوشنر و همراهانش از آغاز سفرشان، پادشاه اردن، نخست وزیر اسرائیل، رئیس جمهوری مصر و ولیعهد ابوظبی دیدار کرده‌اند.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:423762!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)