|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/24]

اولین بیانیه جنبش حماس درباره حمله ترکیه به سوریه  

اولین بیانیه جنبش حماس درباره حمله ترکیه به سوریه

چهارشنبه 24 مهر 1398

حماس در بیانیه‌ای سوریه را کشور برادر خوانده و بر لزوم احترام به تمامیت ارضی این کشور تأکید کرده، اما در عین حال گفت، «حق ترکیه در دفاع از مرزهایش و از بین بردن تهدیدات» را درک می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جنبش فلسطینی حماس دوشنبه (دیروز) و در ششمین روز حمله ترکیه به شمال سوریه بیانیه‌ای در این باره صادر کرد.

بر اساس گزارش وب‌سایت رسمی حماس، در این بیانیه آمده است که حماس حوادث شمال سوریه را به دقت دنبال و بر موارد زیر تأکید می‌کند:

- حماس مواضع ترکیه در حمایت از مسأله فلسطین و حقوق ملت فلسطین را ارج می‌نهد که آخرین آنها موضع «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد بود؛

-حماس حق ترکیه در حمایت از مرزهایش، دفاع از خودش و از بین بردن تهدیدات موجود علیه امنیت ملی این کشور را در مقابل دستگاه صهیونیستی موساد در منطقه که دنبال هدف گرفتن امنیت ملی عربی و اسلامی است، درک می‌کند؛

- حماس بر وحدت سرزمینی کشور برادر، سوریه، (و حاکمیت) بر تمام خاکش و مرزهای ملی آن تأکید می‌کند؛

- حماس [همه را] به تسریع حل نزاع‌ها و اختلافات در منطقه و میان کشورها فرامی‌خواند، تا فراغ بال لازم برای دفاع از مسایل امت، در مقدمه آنها موضوع فلسطین و در قلب فلسطین «قدس» به وجود آید. قدس بویژه مسجدالاقصی که مورد تجاوز مکرر از سوی رژیم اشغالگر و شهرک‌نشینان قرار گرفته است؛

- حماس بر رد موجودیت صهیونیستی-آمریکایی در منطقه تأکید می‌کند و آن را عامل تنش می‌داند و بر ضرورت تکمیل عقب‌نشینی آمریکا از منطقه تأکید می‌کند.

دو روز پیش، دوازده گروه فلسطینی در نوار غزه با صدور بیانیه‌ای خواستار توقف تجاوز نظامی ترکیه به خاک سوریه شدند.گروه‌های فلسطینی در بیانیه مشترک خود، اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی را به تحرکات فوری برای توقف این حمله فراخوانده، بر حاکمیت سوریه بر خاکش تأکید کرده و عقب‌نشینی نیروهای ترکیه از اراضی سوریه را خواستار شدند.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:434656!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)