|
|
0.0 (0)
لاریجانی در دیدار زیاد نخاله:
[1397/10/12]

ایران همواره از مردم فلسطین و آرمان مقاومت حمایت می کند  

لاریجانی در دیدار زیاد نخاله:

ایران همواره از مردم فلسطین و آرمان مقاومت حمایت می کند

چهارشنبه 12 دی 1397

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از فلسطین بر افزایش امنیت منطقه تأثیر می گذارد و جمهوری اسلامی همواره از مردم فلسطین و آرمان مقاومت حمایت می کند.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، علی لاریجانی در دیدار امروز- چهارشنبه - با زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه، با بیان اینکه حمایت از مردم مظلوم فلسطین وظیفه اسلامی ایران است، اظهار داشت: حمایت از فلسطین بر افزایش امنیت منطقه تأثیر می گذارد و جمهوری اسلامی همواره از مردم فلسطین و آرمان مقاومت حمایت می کند.
وی با اشاره به تحولات اخیر فلسطین و برگزاری راهپیمایی بازگشت توسط مردم این کشور، افزود: در شرایط کنونی استراتژی آمریکا ورژیم صهیونیستی مقابله و محدود کردن محور مقاومت است، اما اقدامات و ابتکارات مردم فلسطین مانند راهپیمایی بازگشت این رفتارها را خنثی می کند.
رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تردیدی نیست که در صحنه منطقه ای، تحولات در راستای پیروزی محور مقاومت حرکت می کند و این مسئله دشمنان را مصمم تر به مقابله و محدودسازی مردم فلسطین می کند.
لاریجانی تصریح کرد: تردیدی نیست که تنها راه غلبه بر دشمن حمایت از آرمان مقاومت است، اما برای تحقق این مسئله باید ابتکاراتی مانند راهپیمایی بازگشت صورت گیرد.
رییس قوه مقننه بیان کرد: در چند ماه اخیر صحنه منطقه ای شفاف تر شده است، به طوری که در این مدت برخی از کشورهای عربی به صورت رسمی با صهیونیست ها ارتباط ایجاد کرده و برخی از این کشورها نیز سکوت می کنند، که این رویکردها به تلاش های مردم مظلوم فلسطین صدمه می زند.
دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در این دیدار با تقدیر از حمایت های جمهوری اسلامی از مردم مظلوم فلسطین و آرمان مقاومت، گفت: در این دیدار باید از حمایت های جمهوری اسلامی از مردم مظلوم فلسطین تشکر کنم، ایران در شرایطی از فلسطین حمایت می کند که بسیاری از کشورهای عربی در حال عادی سازی روابط با صهیونیست ها هستند.
نخاله ادامه داد: سال جاری ایام ویژه ای برای مردم فلسطین به ویژه نوار غزه بود و به رغم محاصره نواز غزه و شرایط دشوار، اهالی این منطقه، ابتکار راهپیمایی بازگشت را اجرایی کردند که این اقدام تأثیر زیادی بر افکار عمومی داخلی، منطقه ای و بین المللی داشت.
وی یادآور شد: در ماه های گذشته نوار غزه شاهد دو نبرد مهم و سنگین بود که در هر دوی این رویارویی ها محور مقاومت بر نیروهایصهیونیستی پیروز شدند. امروز مقاومت فلسطین ابزارها و ظرفیت های ارزشمندی برای مقابله با تجاوزات صهیونیست ها دارد.
دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین بیان کرد: به طور حتم محور مقاومت در منطقه پیروز خواهد شد و این محور با انسجام در برابر هر گونه تجاوزگری خواهد ایستاد.
به گزارش ایرنا، زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز گذشته (سه شنبه) با حجت‌ الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌ جمهوری کشورمان هم دیدار کرد.
دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین همچنین در جریان سفر خود، دیدارهایی با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و امیر خجسته رییس گروه دوستی پارلمانی ایران- فلسطین نیز انجام داد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:380625!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)